Wernisaż wystawy „To, co kochał... Adam Głuszek (1946-2017)”

Wystawy, Wernisaż wystawy „To kochał Głuszek (1946 2017)” - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
Portal lowicz24.eu 14/06/2018 09:56
Martyna Czekalska
CZE 17
Muzeum w Łowiczu godz: 16:00

Muzeum w Łowiczu zaprasza na otwarcie wystawy poświęconej zmarłemu przed rokiem rzeźbiarzowi ludowemu Adamowi Głuszkowi. Wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 czerwca).

Wystawa będzie formą wspomnienia Adama Głuszka. Pochodzący z Dąbrowic Skierniewickich artysta zmarł 18 lipca ubiegłego roku. Ekspozycja prezentuje drogę twórczą laureata nagrody „Gwiozda Łowicko” od początków artystycznej działalności po ostatnie lata życia.

- Na wystawie można obejrzeć prawie 200 rzeźb, spośród których najstarsze i najcenniejsze powstały na początku lat 80-tych XX wieku, a także obrazy, które Adam Głuszek malował sporadycznie - informuje Magdalena Bartosiewicz, etnograf z łowickiego muzeum.

Ekspozycję uzupełniają rzeźby przekazane przez Zofię Rostad i Bernarda Abadie z Paryża, gromadzone przez kilkadziesiąt lat. Zaprezentowane zostaną również rzeźby i obrazy ze zbiorów rodzinnych., Muzeum Regionalnego im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich, Łódzkiego Domu Kultury i kolekcji prywatnych.

Wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 czerwca) o godzinie 16 w Muzeum w Łowiczu. Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 16 września.

Wernisaż wystawy „To, co kochał... Adam Głuszek (1946-2017)” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama