6°C całkowite zachmurzenie

Weronika Kaźmierczak obroniła tytuł mistrzyni Polski

Zawodniczka UKS Błyskawica Domaniewice Weronika Kaźmierczak wywalczyła złoty medal w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski U-16 w lekkoatletyce. 15-letnia sportsmenka powtórzyła tym samym sukces sprzed roku.

Zawody odbyły się w dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej. W imprezie wystartowało troje zawodników UKS Błyskawica Domaniewice.

Mistrzostwa rozpoczęły się od świetnego występu Michała Bryka w rzucie młotem 5 kg. Ten bezsprzecznie najbardziej utalentowany młociarz klubu z Domaniewic z wynikiem 48,44 m pobił swój rekord życiowy aż o blisko 4 metry, dzięki czemu niespodziewanie awansował do ścisłego finału. Zajął w nim bardzo dobre, siódme miejsce.

W konkursie skoku wzwyż dziewcząt rywalizowały dwie lekkoatletki Błyskawicy: Weronika Kaźmierczak i Julia Perzyńska. Po niezwykle zaciętej walce triumfowała 15-letnia Weronika, która w ostatniej próbie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 166 cm. Uczennica łowickiej Pijarskiej obroniła tym samym mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem w Słubicach.

Wicemistrzynią została Emilia Michałowska z wynikiem 164 cm. Zawodniczka Hańczy Suwałki osiągnęła tę wysokość już w pierwszej próbie. Gdyby Weronika nie skoczyła wyżej o 2 centymetry, to jej rywalka sięgnęłaby po złoto. Zawodniczka Hańczy Suwałki pokonała wysokość 164 cm w pierwszej próbie, a lekkoatletka domaniewickiego klubu dopiero za drugim podejściem. Trzecia w konkursie była Roksana Polit z UKS Orkan Środa Wielkopolska.

W tym samym konkursie świetnie wypadła również Julka Perzyńska. 14-latka z wynikiem 159 cm o 3 centymetry poprawiła rekord życiowy i zajęła doskonale piąte miejsce.

- Uważam, że w związku z tym, że Weronika przechodzi do kategorii U18 (junior młodszy), a Julka w kategorii młodzików startować będzie jeszcze w przyszłym roku, to możemy mieć duże nadzieje na to, że medale w młodzikach w skoku wzwyż dziewcząt będziemy również zdobywać za rok - podsumował trener Mieczysław Szymajda.