6°C lekkie zachmurzenie

Widziałeś owczarka collie. Zgłoś to do prezes ŁSPZ

Wasze sprawy, Widziałeś owczarka collie Zgłoś prezes ŁSPZ - zdjęcie, fotografia

Wczoraj (11 września) późnym wieczorem w miejscowym lesie w Uchaniu, pewien mężczyzna wyrzucił z samochodu psa, podobnego do owczarka collie. Świadkami zdarzenie była matka z dwoma synami.

Kobieta przyjechała z synami na grzybobranie. Kiedy była już w lesie zobaczyła, że ze złotej toyoty corolli pewien mężczyzna ubrany w szarą bluzę wyrzuca rudego psa, z wyciągniętym pyszczkiem, łudząco podobnego do owczarka collie.

Wystraszony pies uciekł, zaś mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. O sprawie niezwłocznie została poinformowana Grażyna Wołynik, prezes Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, która prosi o pomoc mieszkańców gminy Łyszkowice w odnalezieniu czworonoga. - Wczoraj to zdarzenie działo się bardzo szybko. Pies wystraszony uciekł w nieznanym kierunku. Być może dziś wróci w to miejsc i będzie czekał na właściciela – mówi G. Wołynik.

Problemem okazało się sprecyzowanie dokładnego miejsca zdarzenia. Kobieta, która przyjechała na grzybobranie nie zna okolic, nie była nawet w stanie określić, czy to Uchań Dolny czy Górny. Pies był wysokości do kolan, podobny w sylwetce do collie, cały rudy z wyciągniętym pyszczkiem i białą plamą na pysku.

- Bardzo byśmy chcieli, żeby piesek się odnalazł, a ten łobuz wpadł – może będzie nauczka dla innych osób, które wpadną na podobny pomysł pozbycia się czworonoga – mówi prezes łowickiego stowarzyszenia.

Grażyna Wołynik prosi wszystkich mieszkańców gminy Łyszkowice o zwracanie uwagi na bezpańskiego psa, odpowiadającemu rysopisowi.

- Jeżeli spotkacie Państwo takiego czworonoga, zróbcie zdjęcie i poinformujcie nas o tym – mówi prezeska i zaznacza, że sama dziś jedzie do tego lasu. Ma nadzieję, że psiak szybko się odnajdzie.

Foto poglądowe (psy-pies.com)

Widziałeś owczarka collie. Zgłoś to do prezes ŁSPZ komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.