16°C bezchmurnie

Wieczory z rolkami zawitały do Łowicza

Około 60 osób, wyruszyło dziś (07.10.2017r.) ok. godziny 20, z parku Adama Mickiewicza na nocną przejażdżkę po Łowiczu. Dzieci, młodzież, dorośli mieli do pokonania trasę około 13 kilometrów, która prowadziła m.in. przez ulicę Grunwaldzką, Blich, okolice Bzury i Tkaczewa. Wydarzenie nie było żadną formą konkurencji. Tu liczyła się dobra zabawa, wspólne spędzenie czasu i uśmiech na twarzy.

Jednym z pomysłodawców tego wydarzenia był 19 letni Wojciech Wroński, który biorąc udział w podobnych wydarzeniach w większych miastach (Warszawa, Łódź) zapragnął, aby w Łowiczu też zorganizować podobną akcję. Od trzech lat starał się, aby pomysł ten wprowadzić w życie. „Cieszę się, że w końcu się udało i właśnie teraz możemy wspólnie wyjść i bezpiecznie pojeździć na rolkach“- powiedział nam młody rolkarz.

Taka forma aktywności jest idealną okazją do rodzinnego spędzenia czasu. Rodzina Grabarczyków z dziećmi: Karoliną, Martyną i 9 letnim Szymonem pierwszy raz brała udział    w takiej formie rolkarstwa. Najstarsza z rodzeństwa nie ukrywała, że bardzo chciała wziąć udział wcześniej we wspólnej jeździe, jednak kilometry do stolicy i czas, uniemożliwiły jej to. Dziadkowie dziewczynki o wydarzeniu dowiedzieli się z radia i ucieszyli się, że mogą spełninć jedno z marzeń wnuczki.

Wiadomo, iż apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze chce się więcej i więcej. W Warszawie w takich wydarzeniach bierze udział około 7 tysięcy ludzi, jednak jak powiedziała   nam jedna z uczestniczek- Agnieszka Sejdak, której nie był to pierwszy raz „fajnie jest wziąć rolki i pojeździć ze znajomymi, a niedosyt przebytych kilometrów z jednego spotkania na drugie staję się coraz większy“

Po krótkim wystąpieniu burmistrza Kalińskiego i uściśnięciu dłoni z uczestnikami, wszyscy odpowiednio oznakowani, ruszyli w oprawie policji i pogotowia, na przejażdżkę, której towarzyszyła muzyka i cudowna atmosfera.

ZK

Wieczory z rolkami zawitały do Łowicza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się