Wiedzę popierają praktyką

Edukacja, Wiedzę popierają praktyką - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/12/2016 08:44

Technicy kształcący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu odbyli praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i firmach, gdzie zdobywali nowe umiejętności praktyczne.

 

 


Od października do grudnia 2016 roku młodzież ZSP nr 1 wzbogacała wiedzę teoretyczną, uzyskaną w czasie zajęć lekcyjnych, umiejętnościami praktycznymi w zakładach produkcyjnych i przedsiębiorstwach handlowo – usługowych znajdujących się na terenie powiatu łowickiego, powiatów ościennych oraz zakładach działających na terenie całej Polski.

Praktyki zawodowe stanowią cenne doświadczenie, dają możliwość skonfrontowania teorii z rzeczywistością zawodową oraz są szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń na rynku pracy. W zajęciach praktycznych brali udział uczniowie kształcący się w zawodach technik mechatronik, technik mechanik, technik informatyk, technik elektryk oraz technik pojazdów samochodowych.

Dzięki praktykom uczniowie poznali nowe miejsca, zdobyli doświadczenie zawodowe, rozwijali umiejętności pracy w zespole. Udział w stażu był także bardzo ważną częścią procesu budowy własnej wartości, dał możliwość poznania oczekiwań potencjalnych przyszłych pracodawców względem pracowników.

Placówka przy Podrzecznej dysponuje ofertą edukacyjną, odpowiadającą realnym potrzebom rynku pracy. Znając specyfikę regionalnego rynku pracy i potrzeby pracodawców, szkoła kształci młodych ludzi w zawodach, na które faktycznie jest zapotrzebowanie. Na liście profesji z przyszłością znajdują się te, które mają związek z nowymi technologiami, rozwojem nowoczesnego przemysłu czy obsługą gospodarki.

Wiedzę popierają praktyką komentarze opinie

 • omg - niezalogowany 2017-01-01 19:19:47

  [quote name="Kasia"]Próbujecie uczy uczni bierzecie za to kasę a na praktyki posyłce za frre i jeszcze krytykujecie przedsiębiorców ! Weście się za swoją pracę módlcie się aby ktoś praktycznie zajął się szkoleniem waszych uczni ! Kij ma 2 końce :)[/quote]Przepraszam, ale pomijając sens wypowiedzi nie da się tego czytać. "Uczni", "weście"???? Weźcie to się niektórzy za naukę, nieważne technikum czy liceum kiedy się nie umie pisać po polsku. Zresztą po angielsku też nie - "frre", serio?

 • Kasia - niezalogowany 2016-12-30 22:51:41

  I żeby nie było to nie dotyczy ZSP nr 1 tyko wszystkich technikum !Próbujecie uczy uczni bierzecie za to kasę a na praktyki posyłce za frre i jeszcze krytykujecie przedsiębiorców ! Weście się za swoją pracę módlcie się aby ktoś praktycznie zajął się szkoleniem waszych uczni ! Kij ma 2 końce :)

 • Kasia - niezalogowany 2016-12-30 22:40:05

  Czy ktoś bez wynagrodzenia coś robi za friko dziś ! Szkoły hepi chwalą się jak tylko mogą gdzie ich uczniowie nie mają praktyk ,a tak szczerze to gdzie ? Tam gdzie nikt nie ma przygotowania pedagogicznego i ten uczeń często jest wykorzystywany do innych celów niż zawodowe ?Zmiatają ,sprzątają i grabią liście ;)

 • Kasia - niezalogowany 2016-12-30 22:37:22

  Żal mi tych uczniów czego się nauczą ? Edukacja w technikach jest krytyczna szkoda młodzieży :( Szkoły się chwalą ,że praktyki tam gdzieś ..podpisują umowy ....z kim ? Politechniki ,Uniwersytet i inne tam ! Za darmo !

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama