Wiele radości z dawania

Zza krat, Wiele radości z dawania - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 28/08/2019 19:31

Rękodzielnicze wyroby artystyczne autorstwa osadzonych z Zakładu Karnego w Łowiczu zasiliły kiermasz i loterię fantową, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację sześcioletniego Olusia, chłopca chorującego na dziecięce porażenie mózgowe.

O pomoc do dyrekcji jednostki zwróciły się Iwetta Kosiacka i Agnieszka Kołaczek z Łowicza, które współorganizowały już podobne akcje pomocowe i korzystały m.in. z wsparcia Zakładu Karnego w Łowiczu. Dzięki zaangażowaniu kadry penitencjarnej i samych osadzonych udało się zgromadzić kilkanaście prac rękodzielniczych, które trafiły na kiermasz. Prace powstały podczas zajęć kulturalno-oświatowych, które są jedną z form oddziaływania resocjalizacyjnego wobec więźniów.

To kolejna forma pomocy ze strony funkcjonariuszy i osadzonych z łowickiej jednostki penitencjarnej, adresowana do osób, które o taką pomoc się zwracają. Cały czas w łowickim zakładzie karnym trwa zbiórka plastikowych nakrętek, które regularnie przekazywane są Panu Robertowi Chrabańskiemu, ojcu 13-letniego Kuby zmagającego się ciężką chorobą. Ostatnio (23.08. br) przekazano około 150 kg nakrętek, które z ledwością zmieściło się do samochodu p. Roberta.

Działalność charytatywna prowadzona w łowickiej jednostce penitencjarnej, poza niewątpliwym walorem wzbudzania empatii wśród osadzonych, zawiera element resocjalizacyjny, związany z  przygotowaniem skazanych do powrotu poza więzienne mury.

Wiele radości z dawania komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama