Wielkanocny konkurs w Chąśnie rozstrzygnięty

Konkursy, Wielkanocny konkurs Chąśnie rozstrzygnięty - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 13/04/2017 12:40

236 prac z 22 placówek z powiatu łowickiego wpłynęło na XVII Powiatowy Konkurs „Ozdoby Wielkanocne”. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2 im. J. Wegnera w Łowiczu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i 2.

 

 


XVII Powiatowy Konkurs „Ozdoby Wielkanocne” to cykliczny konkurs, którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Chąśnie oraz Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Jego celem jest kultywowanie tradycji ludowych regionu łowickiego, pobudzanie wyobraźni plastycznej twórców, inspirowanych twórczością ludową, rozbudzanie zainteresowań dawną sztuką zdobniczą oraz zachęcenie uczestników konkursu do tworzenia ozdób wielkanocnych.

Na konkurs wpłynęło 236 prac z 22 placówek z powiatu łowickiego. Komisja w składzie: plastyczka Izabela Gać, Krystyna Matuszewska, przedstawicielka GOPS w Chąśnie oraz Genowefa Garońska, reprezentantka GBP w Chąśnie oceniły prace konkursowe i przyznały nagrody i wyróżnienia w czterech grupach wiekowych i czterech dziedzinach: palmy wielkanocne, pisanki, stroiki wielkanocne, karty wielkanocne.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Łowiczu. Najmłodszymi uczestnikami konkursu, a zarazem laureatami najmłodszej kategorii zostały dzieci z oddziału przedszkolnego w Niedźwiadzie, Punktu Przedszkolnego z Chąśnie, a także przedszkolaki z Błędowa.

Grupa II - uczniowie klas 0-III
Palmy:
Gabriela Cichal z GOK Nieborów i Adam Panek z SP w Kalenicach
Wyróżnienia - Kinga Pięta (SP w Błędowie), Dawid Sekuła (SP w Gągolinie Południowym), Zofia Okraska (SP w Nowych Zdunach) i Dawid Wróbel (SP w Błędowie)

Pisanki
Julia Mańkowska z SP w Błędowie, Jakub Baranowski z SP nr 2 w Łowiczu, Oliwia Selenta z SP w Wygodzie, Magdalena Myszewska z SP w Błędowie oraz Hanna Mostowska z SP 2 w Łowiczu
Wyróżnienia - Nadia Liwarska (SP w Nowych Zdunach), Sandra Maszkowska (SP w Kalenicach), Katarzyna Więcek (SP nr 2 w Łowiczu), Maja Niedźwiadek (SP w Stachlewie), Tomasz Guz (SP w Błędowie), Julia Wiesiołek (SP w Wygodzie), Magdalena Banachowicz (SP w Nowych Zdunach), Gabriela Sędal (SP 2 w Łowiczu)

Stroiki
Lena Wróbel z SP 2 w Łowiczu, Oliwier Bartoszewski z SP w Gągolinie Południowym, Anna Cichawa z Filii GOK w Bobrownikach, Oliwia Jędrzejuk z SP w Gągolinie Południowym, Dawid Kuciński z SP w Kalenicach, Katarzyna Działak z SP w Seligowie, Amelia Guz z SP w Mastkach
Wyróżnienia - Maja Skoneczna (SP 2 w Łowiczu), Wiktoria Sułek (SP w Błędowie), Patryk Płuska (SP w Niedźwiadzie), Kacper Kaniewski (SP w Gągolinie Południowym), Wiktoria Mańkowska (SP w Błędowie)

Karty wielkanocne
Jędrzej Kozakiewicz, Maja Dylik, Julia Piesik i Iga Gałązka, wszyscy z SP 2 w Łowiczu, Zofia Janeczek z SP w Mastkach, Julia Wojda, Alicja Gać i Franciszek Kaźmierczak, wszyscy z SP w Błędowie
Wyróżnienia – Małgorzata Bogusz (SP Nowe Zduny), Zofia Uczciwek (SP Błędów)

Grupa III - uczniowie klas IV – VI
Palmy
Maria Gać z GOK Nieborów i Wiktoria Płuska z SP Błędów
Wyróżnienia - Aleksandra Romanowska (SP w Kiernozi), Klaudia Dobrogowska (SP w Nowych Zdunach), Krystian Bolimowski (Filia GOK w Bełchowie), Milena Kędziora (Filia GOK w Bełchowie)

Pisanki
Gracjan Zakrzewski z SP nr 1 w Łowiczu, Agata Grabowska z SP w Wygodzie, Alicja Dzięgielewska z SP 2 w Łowiczu
Wyróżnienia - Michalina Markus (SP w Wygodzie), Aleksandra Więcek (SP Nr 2 w Łowiczu)

Stroik
Julia Chudzyńska z SP w Kiernozi, Tomasz Uczciwek z SP w Błędowie, Kacper Kapusta z SP w Błędowie, Natalia Szczeciak z SP w Nowych Zdunach
Wyróżnienia - Weronika Popowska (Filia GOK w Bobrownikach), Mateusz Kaliński (SP w Kiernozi), Dominika Michalska (SP w Łyszkowicach), Amelia Sosnowska (SP nr 1 w Łowiczu), Maksymilian Tarczyński (SP nr 1 w Łowiczu), Maja Wojenka (Filia GOK w Bobrownikach)

Karty wielkanocne
Olga Guz z SP w Błędowie, Natalia Maszkowska z SP w Kalenicach, Antonina Kazimierczak z SP w Błędowie, Maksymilian Zieliński z SP Nr 2 w Łowiczu, Igor Wysocki z SP Nr 2 w Łowiczu, Katarzyna Waracka z SP w Mastkach
Wyróżnienia - Antonina Hymka (SP Nr 2 w Łowiczu), Bartłomiej Stelmaszczyk (SP w Kiernozi), Amelia Wolska (SP Nr 2 w Łowiczu)

GRUPA IV (Gimnazjum)
Pisanki
Weronika Szczepanik z Filia GOK w Bełchowie, Patrycja Tomaszkiewicz z Gim. w Łaguszewie, Marcelina Kuśmierczyk z Gim. Nr 2 w Łowiczu, Jakub Gałązka z Gim. Nr 2 w Łowiczu

Stroiki
Antoni Knera z Gim. Nr 2 w Łowiczu, Milena Dudzińska z Gim. w Popowie, Natalia Galińska z Gim. w Popowie
Wyróżnienia - Aleksandra Wolska (Gim. w Łyszkowicach), Marcin Krawczak (GOK w Nieborowie), Kamila Matuszewska (Gim. w Błędowie), Kacper Piotrowski (Gim. Nr 2 w Łowiczu), Mateusz Michalski (Gim. w Łyszkowicach), Patrycja Dańczak (Gim. w Łyszkowicach)

Karty wielkanocne
Wyróżnienia - Małgorzata Więcek (Gim. Nr 2 w Łowiczu) i Katarzyna Piesik (Gim. Nr 2 w Łowiczu)

Wielkanocny konkurs w Chąśnie rozstrzygnięty komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama