Wielkie emocje w meczu Synteksu Księżaka! Karol Dębski bohaterem

15/04/2018 20:50
Koszykówka, Wielkie emocje meczu Synteksu Księżaka! Karol Dębski bohaterem - zdjęcie, fotografia

Syntex Księżak Łowicz w ćwierćfinale play-off. Łowiczanie pokonali dziś (15 kwietnia) na wyjeździe Wisłę Kraków 68:66, a decydujące o wygranej punkty zdobył w ostatnich sekundach meczu Karol Dębski!

Losy pierwszego meczu w Łowiczu gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w dogrywce. W Krakowie, na nieco ponad dwie sekundy przed końcem czwartej kwarty, również zanosiło się na dogrywkę. Był remis 66:66, a łowiczanie wznawiali grę spod kosza rywali.

W decydującym momencie ciężar gry wziął na siebie doświadczony Karol Dębski. Najskuteczniejszy zawodnik Synteksu Księżaka oddał celny rzut na wagę awansu do ćwierćfinału fazy play-off równo z końcową syreną! A przecież trochę ponad siedem minut przed końcem ostatniej partii wiślacy prowadzili już 58:45.

Wyszarpane w końcówce zwycięstwo cieszy, ale styl gry pozostawia wiele do życzenia. - Zagraliśmy słaby mecz - nie ukrywa Robert Kucharek, trener łowickiego zespołu. Jak mówi, w poczynaniach jego podopiecznych było dziś dużo chaosu, co nie powinno się przytrafiać tak doświadczonej drużynie.

- Jedyny plus, że potrafiliśmy się obudzić i te trzy minuty ostatniej kwarty zagraliśmy naprawdę dobrze - zauważa szkoleniowiec Synteksu Księżaka. - Teraz odpoczywamy i czekamy na przeciwnika.

W ćwierćfinale play-off rywalem łowickich koszykarzy będzie zwycięzca pojedynku Exact Systems Śląsk II Wrocław – Domino Inowrocław. W rywalizacji do dwóch wygranych jest remis 1:1, a decydujący mecz odbędzie się 18 kwietnia we Wrocławiu.

Awans do pierwszej ligi koszykówki wywalczą trzy najlepsze drużyny.

TS Wisła Kraków – Syntex Księżak Łowicz 66:68 (12:15, 20:14, 18:13, 16:26)
Syntex Księżak:
Karol Dębski 20, Damian Tokarski 10, Bartłomiej Bojko 6, Michał Kwiatkowski 3, Bartosz Włuczyński oraz Maciej Cukierda 5, Daniel Nieporęcki 13 (2x3), Michał Świderski 11, Mateusz Gładki, Piotr Łucka.

Wielkie emocje w meczu Synteksu Księżaka! Karol Dębski bohaterem komentarze opinie

• RioRick - niezalogowany 2018-04-16 10:50:03

Wszystko ładnie,pięknie Jest tylko lub aż jedno ALE --co roku jest ta sama śpiewka,mydlenie oczu awansem itd.Prawda jest taka że Księżak nie kadry i kasy na grę gdzieś wyżej

• gość 2018-04-16 13:36:49

Oglądałem ten mecz.W naszym wykonaniu to była rozpacz,99procent zawodników do wymiany aWłuczyński i Cukierda płakać.Brak kasy i sali na 1ligę mówi sam za siebie.