Wieloletni efekt "Podróży do różnych stron świata" Lecha Kowalskiego prezentowany w Muzeum w Łowiczu

Wystawy, Wieloletni efekt Podróży różnych stron świata Lecha Kowalskiego prezentowany Muzeum Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/02/2018 20:23
Katarzyna Gajda

76 zdjęć wykonanych w 43 krajach na 6 kontynentach prezentuje wystawa zatytułowana „Podróże do różnych stron świata”, którą od dziś, 2 lutego można oglądać w murach Muzeum w Łowiczu. Wszystkie są autorstwa Lecha Kowalskiego z Głowna.

Choć wernisaż nie cieszył się dużym zainteresowaniem, nie mogło zabrakło na nim samego autora. Lech Kowalski opowiadał o swoich podróżach, podczas których wykonywał fotografie. W dużej mierze podróżowanie umożliwiała mu praca i wyjazdy służbowe.

Najstarsze zdjęcia prezentowane od dziś, 2 lutego do końca miesiąca w murach Muzeum w Łowiczu powstały w latach 60. XX w. Najmłodsze odzwierciedlają współczesność. Fotografie powstały w 43 krajach na sześciu kontynentach.

Tematem zdjęć jest życie mieszkańców krajów położonych niekiedy z dala od głównych szlaków turystycznych. Ukazują m.in. państwa muzułmańskie, dokumentują 50. Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Ludności Saharyjskiej w miejscowości Douz na południu Tunezji, skąd Arabowie, Berberowie i Tuaregowie rozpoczynają swoje pustynne wyprawy. Autor dokumentował także ceremonie ślubne w Wietnamie, Cyprze, Grecji, Kirgistanie oraz życie codzienne mieszkańców Azji i południowej Ameryki.

Podczas wystawy opowiadał o znanych postaciach, które spotykał w swoich wyprawach. Zaznaczył, że wcześniej podróżował z żoną. W ostatnich latach smakuje podróżowania w pojedynkę, gdyż jest to dla niego wygodniejsze.

 

 

Wieloletni efekt "Podróży do różnych stron świata" Lecha Kowalskiego prezentowany w Muzeum w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama