Władze Łowicza zapraszają na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uroczystości patriotyczne, Władze Łowicza zapraszają obchody rocznicy wybuchu wojny światowej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/08/2019 08:02

1 września w dniu 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się uroczystości związane z Dniem Weterana. Tradycyjnie będą miały miejsce na cmentarzu przy ul. Listopadowej w Łowiczu.

Na wojskowym cmentarzu przy ul. Listopadowej o godz. 11 zgromadzą się na uroczystej Mszy Świętej przedstawiciele władz miasta, powiatu, diecezji łowickiej oraz wielu stowarzyszeń i instytucji, działających w pelikanim grodzie.

Wspólnie oddadzą hołd blisko 250 pochowanym tam żołnierzom z grup armijnych „Pomorze” i „Poznań”, którzy polegli w bitwie nad Bzurą.

Około godz.13, po uroczystościach na wojskowej nekropolii, uczestnicy rocznicowych obchodów przeniosą się w okolice Bazyliki Katedralnej gdzie nastąpi otwarcie wystawy pt. "1939 Łowicz w czasie wojny".

O godz. 10.30 na Starym Rynku przed Ratuszem podstawiony zostanie autobus MZK, który przewiezie uczestników na cmentarz, a po Mszy Świętej na wystawę.

Reklama

Władze Łowicza zapraszają na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama