Władze miasta chcą odrestaurować zabytkowe obiekty

Zabytki, Władze miasta chcą odrestaurować zabytkowe obiekty - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 29/01/2016 16:09

Klasycystyczny ratusz i baszta gen. Klickiego to dwa budynki, w których być może uda się przeprowadzić w tym roku prace konserwatorskie. Miejscy urzędnicy liczą, że na oba zadania uda się otrzymać dofinansowanie.

 

 

 

Wnioski na dofinansowanie zadań związanych z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów zostaną złożone w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim w przyszłym tygodniu. Władze Łowicza chciałyby odnowić niszczejącą elewację ratusza oraz wymienić kilka okien, m.in. te na parterze. Szacowany koszt prac w budynku będącym jedną z wizytówek łowickiego Starego Rynku to 230 tys. zł.

Tańsze mają być prace zabezpieczająco-konserwatorskie w baszcie gen. Klickiego. Jak powiedział nam naczelnik miejskiego wydziału inwestycji i remontów Grzegorz Pełka, tutaj w grę wchodzi uzupełnienie ubytków w fugach i wzmocnienie pęknięć widocznych na elewacji wieży. W środku miałaby zostać wyremontowana trzecia kondygnacja, którą następnie można by było zagospodarować. Ta inwestycja to koszt rzędu 160 tys. zł.

Na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach władze województwa łódzkiego mają 2 mln zł. Naczelnik Grzegorz Pełka przyznaje, że na oba zadania miasto będzie chciało pozyskać po 80 tys. zł. To maksymalna kwota, o jaką można wnioskować.

Reklama

Władze miasta chcą odrestaurować zabytkowe obiekty komentarze opinie

 • xjzkx - niezalogowany 2016-02-01 18:50:52

  wiadukt też chcą zrobić odkąd Kaliński jest burmistrzem, i co z tego?? ale naiwniaki się cieszą

 • Gosh - niezalogowany 2016-01-31 19:20:20

  W Łowiczu nie istnieje coś takiego jak "strefa ochrony konserwatorskiej".[/quote]Polecam wizytę w Skierniewicach na Trzcińskiej w celu upewnienia się, jakim uzgodnieniom podlegają kamienice na Nowym Rynku, nie wpisane do rejestru zabytków. Pozdrawiam.

 • Grześ - niezalogowany 2016-01-31 17:58:37

  @górczana. Zwrócę pani uwagi, że pisze pani bardzo niegramatycznie w j.polskim. Zwrócę także uwagę, że mnóstwo MILIONERÓW, zagranicznych sługusów Imperium Watykańskiego siedzi na Starym Rynku w katedrze. Oni też, "udają czego oni tam nie mają a siedzą po uszy w długach no ale ...." mam nadzieję, że obywatele RP otrzeźwieją od niedzielnego kadzidła i jadu nienawiści lejącego się co niedziela z ambony. TAK IM DOPOMÓŻ BÓG!

 • Grześ - niezalogowany 2016-01-31 17:46:07

  @Gosh. Obok mnóstwa obiektów zabytkowych, do rejestru zabytków jest wpisany "układ urbanistyczny miasta". Co nie znaczy, że reklamy z np.sklepu zoo, etc,. łamią zasady ochrony zabytków i należy je usunąć. Rejestr zabytków Łowicza jest bardzo łatwo dostępny na stronach internetowych dotyczących miasta.

 • Grześ - niezalogowany 2016-01-31 17:38:08

  [quote name="Gosh"][quote name="Grześ"][quote name="Gosh"][quote name="Grześ"]To teoria. Jak wygląda praktyka - wystarczy się przyjrzeć zabytkowym obiektom. [/quote]Proszę podać konkretny przykład zamiast wymądrzać się pisać dyrdymały.[/quote]Polecam spacer po Nowym Rynku. Sklep z farbami, tandetne reklamy -sklep zoologiczny i wiele innych. Wszystko w strefie ochrony konserwatorskiej.[/quote]W Łowiczu nie istnieje coś takiego jak "strefa ochrony konserwatorskiej".

 • górczanka - niezalogowany 2016-01-31 16:54:11

  proszę o zachowanie powagi i spokoju. społeczność musi trzymać się razem a nie pisać głupstwa i się wyzywać. chociaż troszkę prawdy w tym zauważam. Rozchodzi mie się o tych zagranicznych " milionerów " co udają czego oni tam nie mają a siedzą po uszy w długach no ale ....

 • prorok - niezalogowany 2016-01-31 16:51:34

  uciekają jak szczury z płonącego okrętu.za granicę taki wyjedzie i myśli , że jest pępkiem świata - dziad kalwaryjski z 5 " ełro " w kieszeni

 • NieBeleKto - niezalogowany 2016-01-31 15:11:35

  Nie ma się co kłócić, trza spadać z tego miasta.

 • Gosh - niezalogowany 2016-01-31 14:42:11

  [quote name="Grześ"][quote name="Gosh"][quote name="Grześ"]To teoria. Jak wygląda praktyka - wystarczy się przyjrzeć zabytkowym obiektom. [/quote]Proszę podać konkretny przykład zamiast wymądrzać się pisać dyrdymały.[/quote]Polecam spacer po Nowym Rynku. Sklep z farbami, tandetne reklamy -sklep zoologiczny i wiele innych. Wszystko w strefie ochrony konserwatorskiej.

 • zatorzanka - niezalogowany 2016-01-31 14:16:38

  Ale na obrzydliwy krzykliwy pomarańczowy kolor to prawie to samo! wystarczy przejść się po łowickich osiedlach świeżo otynkowanych i mamy pasiakowo, kamieniczki na mostowej ochydnie żółto pomarańczowe, kamienica na rynki w której znajduje się wydział promocji żółte kurczak na wielkanoc. Kamienica na rynku na przeciwko muzeum również do tego brudna, to niszczy charakter miasta

 • Grześ - niezalogowany 2016-01-31 13:25:17

  [quote name="Gosh"][quote name="Grześ"]Nie można otynkować zabytku lub pomalować np.w pasiaki.[/quote]To teoria. Jak wygląda praktyka - wystarczy się przyjrzeć zabytkowym obiektom. Bo ON zadecydował (tak jak chciał właściciel). Ten, kto ma w głowie szare komórki zamiast oleju, siana, czy też innego chrzanu, wie jak to działa...[/quote]Proszę podać konkretny przykład zamiast wymądrzać się pisać dyrdymały.

 • Grześ - niezalogowany 2016-01-31 13:22:00

  [quote name="zatorzanka"][quote name="Grześ"]Nie można otynkować zabytku lub pomalować np.w pasiaki. Zabytkowe obiekty są pod pieczą konserwatora i to ON decyduje o renowacji zabytku. Żeby o tym wiedzieć to trzeba mieć odrobinę oleju w głowie a nie siano i chrzanić głupie dyrdymały.[/quote]W takim razie kto malował dworzec we Wrocławiu[/quote]Nie wiem kto malował ale nie jest pomalowany w pasiaki.

 • Gosh - niezalogowany 2016-01-30 16:27:03

  [quote name="Grześ"]Nie można otynkować zabytku lub pomalować np.w pasiaki. Zabytkowe obiekty są pod pieczą konserwatora i to ON decyduje o renowacji zabytku. Żeby o tym wiedzieć to trzeba mieć odrobinę oleju w głowie a nie siano i chrzanić głupie dyrdymały.[/quote]To teoria. Jak wygląda praktyka - wystarczy się przyjrzeć zabytkowym obiektom. Bo ON zadecydował (tak jak chciał właściciel). Ten, kto ma w głowie szare komórki zamiast oleju, siana, czy też innego chrzanu, wie jak to działa...

 • Jacek - niezalogowany 2016-01-30 15:57:00

  [quote name="Gosh"]["zatorzanka"] Ale wystarczy przespacerować się po Łowiczu, niektóre budynki są odwalone na takie kolory że w słoneczne dni po prostu rażą w oczyOjtamojtam. Ratusz w pasy poziome, baszta w pionowe.[/quote]są pięknie otynkowane kamienice w Łowiczu, prywatne kamienice Łowiczan, cieszą oczy !

 • zatorzanka - niezalogowany 2016-01-30 13:31:17

  [quote name="Grześ"]Nie można otynkować zabytku lub pomalować np.w pasiaki. Zabytkowe obiekty są pod pieczą konserwatora i to ON decyduje o renowacji zabytku. Żeby o tym wiedzieć to trzeba mieć odrobinę oleju w głowie a nie siano i chrzanić głupie dyrdymały.[/quote]W takim razie kto malował dworzec we Wrocławiu

 • Grześ - niezalogowany 2016-01-30 13:27:42

  Nie można otynkować zabytku lub pomalować np.w pasiaki. Zabytkowe obiekty są pod pieczą konserwatora i to ON decyduje o renowacji zabytku. Żeby o tym wiedzieć to trzeba mieć odrobinę oleju w głowie a nie siano i chrzanić głupie dyrdymały.

 • Gosh - niezalogowany 2016-01-30 12:45:19

  ["zatorzanka"]Proszę nawet tak nie żartować bo ktoś to wezmie do siebie i faktycznie pomalują zabytkowy ratusz na pstrokaty pasiak albo tą basztę. Znając realia i afery z niektórych miast że kamienice są niszczone przez pseudo wizje artysty to skóra się marszczy na grzbiecie. Ale wystarczy przespacerować się po Łowiczu, niektóre budynki są odwalone na takie kolory że w słoneczne dni po prostu rażą w oczyOjtamojtam. Ratusz w pasy poziome, baszta w pionowe. Będzie piknie ;)

 • zatorzanka - niezalogowany 2016-01-30 10:53:43

  Proszę nawet tak nie żartować bo ktoś to wezmie do siebie i faktycznie pomalują zabytkowy ratusz na pstrokaty pasiak albo tą basztę. Znając realia i afery z niektórych miast że kamienice są niszczone przez pseudo wizje artysty to skóra się marszczy na grzbiecie. Ale wystarczy przespacerować się po Łowiczu, niektóre budynki są odwalone na takie kolory że w słoneczne dni po prostu rażą w oczy

 • Gosh - niezalogowany 2016-01-30 10:49:48

  [quote name="górczanka"]powinno to się optynkować bo strasznie brzydkie te cegły i pomalować np. na czerwono żeby turyści z daleka widzieli to by nie musieli podchodzić blisko[/quote]Optynkować. Jasne! I pomalować w pasy łowickie, niech turyści widzą. A co! I zrobić referendum, czy pasy mają być w pionie, czy poziomie.

 • NieBeleKto - niezalogowany 2016-01-29 18:56:12

  Górczanka ma jak zwykle rację. A ja znam kilka zabytkowych asfaltów w Łowiczu, czy to też będzie wzięte pod uwagę, czy jak zwykle nie?

 • Jdjdjdj - niezalogowany 2016-01-29 17:53:46

  To najpierw proszę zatrudnić urzędników którzy będą potrafili te pr9jekty rozliczyć. A zapomniałem -przecież tam wszyscy są po znajomości. Ale ni3 licząc tego pomysł dobry gdyby był robiony przy okazji ściągania inwestorów i miejsc pracy do miasta,gdyby miasto wspieralo dojezdzajacy ch do wawy (komunikacja miejska). A tak to takie działanie dla robienia czegokolwiek.

 • górczanka - niezalogowany 2016-01-29 16:20:08

  powinno to się optynkować bo strasznie brzydkie te cegły i pomalować np. na czerwono żeby turyści z daleka widzieli to by nie musieli podchodzić blisko

 • zatorzanka - niezalogowany 2016-01-29 16:18:51

  Tylko proszę nie malować pięknego ratusza na jakiś straszny kolor jak maluje się bloki albo kamienice, ostatnio zauważyłam że kamieniczki na ul Mostowej zostały ordynarnie pomalowane na pomarańczowo! Kamienica na rogu obok muzeum też wygląda tragicznie nie dość że żółto pomarańczowa to do tego brudna, zapleśniała tragedia!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca w Danii

Praca w Danii przy ścinaniu gałęzi jodłowych. Praca na akord w okresie od 25 września do końca listopada. Wysokie zarobki


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Magazyn w Sochaczewie poszukuje: Kandydatów/Kandydatek na stanowisko: Operator Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"