Wojciech Gędek odzyskał taczkę, jednak nie stanie do wyborczej walki o fotel burmistrza

Wybory 2018, Wojciech Gędek odzyskał taczkę jednak stanie wyborczej walki fotel burmistrza - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/09/2018 10:27
Katarzyna Gajda

KWW Solidarni Łowicz nie wystawi kandydatury Wojciecha Gędka na burmistrza Łowicza, gdyż nie zdobył on wystarczającego poparcia łowiczan. Podobnie sprawa wygląda z kandydatami na radnych z ramienia tegoż komitetu.

Aby dany komitet wyborczy mógł zgłosić kandydata na burmistrza Łowicza, musiał zarejestrować listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych. Każdą z nich powinno poprzeć nie mniej niż 150 osób. W Łowiczu są cztery okręgi wyborcze, wobec czego KWW Solidarni Łowicz zobowiązany był do złożenia list w minimum dwóch okręgach.

Wojciech Gędek zarejestrował listy kandydatów na radnych we wszystkich czterech okręgach, jednak po ich weryfikacji okazało się, że pod trzema jest niewystarczająca ilość podpisów. Ponadto Miejska Komisja Wyborcza zakwestionowała około 100 z 260 podpisów, które powtarzały się na listach.

Wojciech Gędek odzyskał skradzione taczki, które były elementem jego kampanii wyborczej, jednak on sam ostatecznie nie wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych.

Dziś, 26 września z odebraną taczką powędrował na Stary Rynek w Łowiczu, gdzie zaproponuje obecnym kandydatom – Krzysztofowi Kalińskiemu (Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki), Mariuszowi Siewierze (Łowickie.pl), Michałowi Sobczakowi (Porozumienie Łowickie) i Pawłowi Kolasowi (własny komitet) debatę.

Wojciech Gędek odzyskał taczkę, jednak nie stanie do wyborczej walki o fotel burmistrza komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama