Wojewódzkie obchody Dnia Seniora odbędą się w Łowiczu?

Portal lowicz24.eu 19/02/2019 15:37
Martyna Czekalska

Seniorzy z Klubu Seniora „Radość” w Łowiczu gościli dzisiaj (19 lutego) w swojej siedzibie Roberta Baryłę, członka Zarządu Województwa Łódzkiego, oraz Annę Mroczek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Podczas spotkania przewodnicząca Anna Bieguszewska opowiedziała o historii i działalności  łowickiego klubu seniora. W mieście nad Bzurą działa on już od 2007 roku, zrzeszając łowiczan w wieku emerytalnym. Szefowa „Radości” mówiła m.in. o sukcesach klubowego chóru, działającej grupie kabaretowej oraz o wielu działaniach  podejmowanych z lokalnymi stowarzyszeniami i uczniami łowickich szkół.

- Dziękuję wam przede wszystkim za wasze zaangażowanie, bo jesteście młodzi duchem i młodzież powinna brać z was przykład. Jestem pod wielkim wrażeniem, że podejmujecie się tylu wielkich inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności - mówił Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Zapewniał o wsparciu łowickich seniorów przez władze samorządowe w Łódzkiem.

Poruszono też kwestię organizacji na przełomie sierpnia i września Wojewódzkich Dni Seniora. Przed rokiem obchody tego święta odbyły się w czterech miastach w regionie: Skierniewicach, Sieradzu, Zgierzu i Piotrkowie Trybunalskim. - Zastanawiamy się nad realizacją tego samego pomysłu, ale w trochę innej formie - przyznała Anna Mroczek. Imprezy dla seniorów w regionie mogłyby się odbyć nie w czterech, a nawet w dwunastu miejscowościach w województwie. Niewykluczone, że również w Łowiczu.

We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli również burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marek Dziedziela.

Wojewódzkie obchody Dnia Seniora odbędą się w Łowiczu? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama