9°C bezchmurnie

Wybuch butli z gazem w domu w Jackowicach. Poszkodowany 61-latek

Interwencje straży pożarnej, Wybuch butli gazem Jackowicach Poszkodowany latek - zdjęcie, fotografia

61-letni mieszkaniec Jackowic (gmina Zduny) został poważnie ranny wskutek wybuchu butli z gazem w swoim domu. Siła wybuchu była tak duża, że doszło do naruszenia konstrukcji budynku.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym wczoraj (12 listopada) o godzinie 9. Na miejsce wysłano zastępy z OSP w Zdunach i PSP w Łowiczu.

Jak się okazało, w domu doszło do wybuchu butli z propan-butanem. Pożar był niewielki, objął fragment podłogi, na której stała butla. W chwili zdarzenia w budynku przebywał 61-letni mężczyzna. Mieszkaniec Jackowic doznał oparzenia rąk, nóg oraz części twarzy. Został przetransportowany do łowickiego szpitala.

- Siła wybuchu była na tyle duża, że doszło do naruszenia konstrukcji budynku - informuje st. kpt. Arkadiusz Makowski, rzecznik prasowy PSP w Łowiczu. To, czy dom będzie nadawać się do dalszego użytkowania, sprawdzi inspektor nadzoru budowlanego.

- Trudno powiedzieć, jaka była przyczyna wybuchu. Butla nie była podłączona do żadnego urządzenia - mówi st. kpt. Makowski. Okoliczności zdarzenia bada policja.

Wybuch butli z gazem w domu w Jackowicach. Poszkodowany 61-latek komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu