Wygrana Księżaka z TS Żuraw Gniewino

Koszykówka, Wygrana Księżaka Żuraw Gniewino - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/04/2012 08:51

Żuraw przegrał z Księżakiem Łowicz 84:89 w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Podopieczni trenera Cezarego Włuczyńskiego zajęli trzecie miejsce w tabeli.

W rozgrywkach play-off Księżak zagra z Inter Parts AZS UWM Olsztyn, który uplasował się na szóstym miejscu w tabeli.

Pierwsze pięć minut meczu należało do łowickich koszykarzy. Jednak po zmianie dwóch zawodników przez trenera drużyny TS Żuraw (P. Matysiak ZEJŚCIE, T. Nosek WEJŚCIE; K. Mudlaf ZEJŚCIE, P. Pawłowski WEJŚCIE) koszykarze z Gniewina szybko nadrobili stratę sześciu oczek. Niecałe trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty, na tablicy widniał wynik 20:20. Gospodarze nie dali za wygraną i ostatnie minuty wykorzystali na celne rzuty za dwa i trzy punkty. Ostatecznie kończąc tą część meczu z siedmio punktową przewagą.

Druga kwarta to odrabianie punktów przez TS Żuraw. Najgorsza dla łowickiego zespołu była ósma minuta, gdzie pomimo dwóch zbiórek w ataku pod rząd, nie udało się trafić do kosza za trzy punkty. Kolejne sekundy również nie przynosiły punktów, a trzy sekundy przed końcem meczu po przerwie na prośbę trenera Jacka Bagneckiego, Łukasz Zimniewicz wykonał celny rzut z wyskoku za dwa punkty. Doprowadzając do przewagi jedno punktowej nad gospodarzami.

Druga odsłona meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny starały się zdobyć jak najwięcej punktów, jednak żadna z nich podczas tej kwarty nie odskoczyła od przeciwnika na więcej niż cztery oczka. Właśnie czteropunktowa przewaga TS Żuraw nad Księżakiem w szóstej minucie, spowodowała, że o przerwę poprosił trener Cezary Włuczyński. Mobilizacja naszych zawodników przyniosła efekty, a dwadzieścia sekund przed końcem, rzut wolny na punktową przewagę wykonał Bartosz Włuczyński.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się bardzo nerwowo, obie drużyny wykonały dużą ilość niecelnych rzutów. Jednak to Księżak pięć minut przed końcem po zdobyciu punktu przez Roberta Kucharka podczas wykonywania rzutu wolnego, objął przewagę siedmiu oczek. Ta przewaga nie wystarczyła, ponieważ pół minuty przed końcem Bartosz Kobus zdobył trzy punktu doprowadzając do remisu 83:83. Szybka odpowiedź Damiana Janiaka wrzucie za trzy punkty oraz lepsza skuteczność w rzutach wolnych naszej drużyny sprawiła, że Księżak wygrał sobotnie spotkanie.

Wygraną KS Księżak zawdzięcza szóstemu zawodnikowi drużyny, czyli łowickim kibicom. Bez ich wsparcia szczególnie w ostatnich minutach meczu, przegrana z zespołem TS Żuraw była bardzo realna.

KS KSIĘŻAK Łowicz - TS Żuraw Gniewino 89:84 (31:24, 10:18, 22:20, 26:22)

KSIĘŻAK: Bartosz Włuczyński 23, Kacper Kromer 23, Tomasz Nogalski 16, Damian Janiak 16, Rafał Wojciechowski 7, Robert Kucharek 4, Adam Gołuch 0, Maciej Siemieńczuk 0, Krzysztof Rydlewski 0;
trener: Cezary Włuczyński

Żuraw: Łukasz Zimniewicz 16, Bartosz Kobus 15, Paweł Strychalski 14, Daniel Grujić 12, Paweł Pawłowski 10, Tomasz Nosek 9, Paweł Matysiak 6, Krystian Mudlaf 2, Bartłomiej Bichowski 0, Piotr Podbielski 0;
trener: Jacek Bagnecki