Wygrana Pelikana w Morągu. Zobacz skrót z meczu

Piłka nożna, Wygrana Pelikana Morągu Zobacz skrót meczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/11/2019 15:07
Martyna Czekalska

Pelikan Łowicz pokonał w wyjazdowym meczu 16. kolejki III ligi grupy pierwszej Huragan Morąg 2:1 (1:0). Bramki dla „Ptaków” zdobyli Damian Warchoł i Krystian Białas.

Po dwóch porażkach z rzędu podopieczni Mykoły Dremliuka wywalczyli w sobotę (9 listopada) komplet punktów na trudnym terenie w Morągu. - Wygraliśmy zasłużenie – mówi kierownik drużyny Andrzej Miziołek.

Biało-zieloni wyszli na prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Damiana Warchoła. Była to już trzynasta bramka w sezonie 24-latka, który przewodzi klasyfikacji strzelców III ligi.

W 65. minucie na 2:0 podwyższył Krystian Białas. 18-latek cieszył się z premierowego trafienia w trzecioligowych rozgrywkach.

Na kwadrans przed końcem gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Mateusz Szmydt. To było jednak wszystko, na co było stać Huragan w tym pojedynku.

W następną niedzielę (17 listopada) Pelikan podejmie u siebie Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Huragan Morąg – Pelikan Łowicz 1:2 (0:1)
Mateusz Szmydt 75 – Damian Warchoł 16, Krystian Białas 65

Pelikan: Patryk Orzeł – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Maciej Wyszogrodzki – Filip Kowalczyk (62 Damian Kozieł), Patryk Pomianowski, Dominik Głowiński, Dawid Kieplin (68 Kuba Jóźwiak) – Damian Warchoł, Krystian Białas (82 Damian Szczepański).
Żółte kartki: Damian Warchoł, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Białas.