4°C bezchmurnie

Wyruszyli w dwudniową wyprawę szlakiem Szable i Bagnety

Kilka minut po godzinie 10, dziś, 16 czerwca spod Muzeum w Łowiczu w kierunku Kompiny wyruszyła 22-osobowa grupa cyklistów, która bierze udział w rajdzie rowerowym szlakiem Szable i Bagnety.

Coroczna edycja rajdu ma na celu popularyzację turystyki rowerowej, aktywizację lokalnej społeczności do korzystania z aktywnej formy wypoczynku, a także popularyzację walorów turystycznych ziemi łowickiej, w tym szlaku „Szable i Bagnety”.

Komandor rajdu – Adam Szymański przypomniał uczestnikom, że pierwszy znakowany szlak w kolorze niebieskim w powiecie łowickim powstał w 2010 roku. 14-sto km trasa biegnie z Łowicza przez Arkadię do Nieborowa. Rok później wyznakowano szlak zielony o nazwie „Dwory i kościoły” oraz czerwony - „Szable i Bagnety”.

Drugi szlak liczy 123 km i przebiega przez północno-zachodnią część powiatu łowickiego. Dziś, 15 czerwca uczestnicy rajdu wyruszą trasą w kolorze czerwonym, bo on w ocenie organizatorów – Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej i Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Łowiczu idealnie wypisuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Nieprzypadkowo nazwa szlaku to „Szable i bagnety”, ponieważ na trasie znajduje się wiele miejsc, gdzie były toczone potyczki, wielkie bitwy, które miały przynieść Polsce niepodległość – mówił Adam Szymański.

W trakcie dwudniowej wyprawy cykliści pokonają trasę Łowicza do Domaniewic, przez Kompinę, Bednary, Nieborów, Polanę Siwica, Łyszkowice i Czatolin. W miejscu docelowym czekać będzie nocleg w warunkach turystycznych oraz ognisko z kiełbaskami. Jutro, 17 czerwca rowerzyści wyjadą na trasę i poruszać się będą przez Skaratki, Trąby, Wojewodzę, Las Stanisławowski, Bielawy, Walewice, Sobotę w kierunku Łowicza.

 

 

Wyruszyli w dwudniową wyprawę szlakiem Szable i Bagnety komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.