Wysoka porażka Pelikana. Lider był za mocny

Piłka nożna, Wysoka porażka Pelikana Lider mocny - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 28/09/2019 20:33
Martyna Czekalska

W meczu 10. kolejki grupy pierwszej III ligi Pelikan Łowicz przegrał na wyjeździe z Sokołem Ostróda 1:4 (0:2). To czwarta porażka drużyny Mykoły Dremliuka w tym sezonie.

Pelikan podbudowany wysokim zwycięstwem nad Concordią Elbląg (4:1) w poprzedniej kolejce, do lidera jechał w bojowych nastrojach.

Niestety gospodarze już w 7. minucie sobotniego (28 września) pojedynku wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił Patryk Kubicki. W 18. minucie było już 2:0 dla Sokoła. Rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Wicki. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron rywale szybko dołożyli kolejne trafienie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Wicki. W 70. minucie odpowiedział Damian Warchoł, doprowadzając do wyniku 3:1. Dla najlepszego strzelca Pelikana, którym latem interesował się też Sokół, był to już jedenasty gol w tym sezonie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką „Ptaków” 1:4. Triumf mazurskiej drużyny przypieczętował Robert Hirsz, który trafił do siatki biało-zielonych w 76. minucie.

W przyszłą niedzielę Pelikan podejmie na własnym boisku beniaminka RKS Radomsko.

Sokół Ostróda – Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)
Patryk Kubicki 7, Krzysztof Wicki 18 (rzut karny), 53, Robert Hirsz 76 – Damian Warchoł 70

Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Maciej Wyszogrodzki – Filip Kowalczyk, Patryk Pomianowski, Piotr Piekarski, Damian Warchoł (79 Krystian Białas), Kamil Woźniak – Damian Szczepański (46 Dawid Kieplin).