Wystawa „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni… Wrzesień 1939 roku w Łowiczu”, przedłużona do 3 listopada 2019 r.

Wystawy, Wystawa „Jeszcze słychać śpiew rżenie koni… Wrzesień Łowiczu” przedłużona listopada - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/10/2019 07:19

Wernisaż wystawy odbył się 1 września o godzinie 15.00 w Muzeum w Łowiczu. Ekspozycja zawiera m.in. archiwalne fotografie miasta czy broń palną z okresu II wojny światowej.

Organizatorami wystawy z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej są Muzeum w Łowiczu, Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu, Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu i Łowicki Wehikuł Czasu, czyli utworzona w mediach społecznościowych grupa miłośników historii miasta i dziejów jego mieszkańców.

Autorzy wystawy skupili się głównie na fotografiach ukazujących skalę zniszczeń miasta, na które pierwsze bomby spadły 3 września 1939 r.

Prezentowana wystawa w zamyśle organizatorów ma spełniać następujące cele: przypomnieć lokalnemu społeczeństwu o tragicznym okresie dziejów Łowicza, upamiętnić obywateli poległych w obronie Polski we wrześniu 1939 r.

Ekspozycja skłania zwiedzających do refleksji nad trudną historią Polski i naszego miasta oraz ukazuje ogrom tragedii społecznej, jaką były działania wojenne.

Ze względu na duże zainteresowanie zwiedzających, wystawa przedłużona zostaje do 3 listopada.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Wystawa „Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni… Wrzesień 1939 roku w Łowiczu”, przedłużona do 3 listopada 2019 r. komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama