Wyższy wymiar kary dla zabójcy 53-letniej łowiczanki

Z sali rozpraw, Wyższy wymiar zabójcy letniej łowiczanki - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/11/2017 16:29
Martyna Czekalska

Sąd Apelacyjny w Łodzi podwyższył karę pozbawienia wolności dla 40-letniego Sławomira Cz., skazanego za zabójstwo 53-letniej Elżbiety M. Do tragicznego zdarzenia doszło we wrześniu 2016 roku na łowickiej Korabce.

Sławomir Cz. w maju tego roku został skazany wyrokiem Sądu Okręgowego w Łodzi na 13 lat pozbawienia wolności oraz zapłatę 20 tys. zł nawiązki na rzecz matki zmarłej 53-latki, występującej w procesie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

23 września 2016 roku Elżbieta M. została śmiertelnie ugodzona nożem kuchennym podczas suto zakrapianej alkoholem imprezy w mieszkaniu komunalnym w bloku przy ul. Armii Krajowej. 40-letni dziś Sławomir Cz. zadał kobiecie cios ostrym narzędziem w klatkę piersiową. Elżbieta M. została zaatakowana w łazience. Kilka chwil po ugodzeniu nożem wykrwawiła się na chodniku pod blokiem.

Sąd uznał, że oskarżony działał w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia 53-latki. To znaczy, że nie chciał zabić Elżbiety M., ale zadając jej silny cios nożem, godził się z tym, że może doprowadzić do śmierci łowiczanki.

Wczoraj (28 listopada) w łódzkim Sądzie Apelacyjnym rozpatrzono apelacje od wyroku. Obrońca oskarżonego wnosił o jego uniewinnienie, a strona skarżąca o wyższy wymiar kary dla 40-latka.

- Sąd uwzględnił apelację oskarżyciela - informuje rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Łodzi, sędzia Piotr Feliniak. - Karę podniesiono do 15 lat pozbawienia wolności bez zmian opisu czynu, a więc pozostając przy zamiarze ewentualnym działania oskarżonego.

Wyrok jest prawomocny.

Wyższy wymiar kary dla zabójcy 53-letniej łowiczanki komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama