Edukacja, Wznowienie kształcenia techników farmaceutycznych - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4

Od 1 września 2019 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej wznawia możliwość kształcenia techników farmaceutycznych w szkołach policealnych. W związku z tym Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu przy ul. Ułańskiej 2 ogłasza nabór na ten kierunek kształcenia. Kształcenie odbywać się będzie w formie dziennej. Bezpłatna nauka trwa 2,5 roku i kończy się egzaminem zawodowym. Absolwenci uzyskują tytuł zawodowy – technik farmaceutyczny, umożliwiający podjęcie pracy lub dalsze kształcenie zawodowe.

Absolwent szkoły, który uzyska dyplom – technik farmaceutyczny może podejmować pracę w:

- aptekach ogólnodostępnych typu A,

- aptekach szpitalnych,

- sklepach zielarsko-medycznych i zielarsko-drogeryjnych,

- hurtowniach farmaceutycznych,

- przemyśle farmaceutycznym,

- laboratoriach galenowych, naukowo-badawczych,

- toksykologicznych stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Absolwent szkoły jest przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Warunki przyjęcia i wymagane dokumenty to:

- podanie do szkoły,

- oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej,

- zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie,

- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeżeli dotyczy).

Szkoła posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu techników farmaceutycznych. Zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, dysponuje nowoczesną pracownią farmaceutyczną. Uczniowie zamiejscowi mogą mieszkać w bursie szkolnej.

W ramach programów unijnych Erasmus Plus i Power uczniowie technika farmaceutycznego odbywają staże zagraniczne w aptekach i ośrodkach szkoleniowych w Wielkiej Brytanii.

„Przyjdź do nas i zobacz, dlaczego mówią, że jesteśmy najlepsi” – tak mówią uczniowie i słuchacze o naszej szkole, dlatego chętnie wykorzystujemy to hasło – mówi dyrektor Zespołu Tadeusz Żaczek.

Więcej informacji o szkole znajduje się na stronie internetowej www.zespollowicz.pl.

 

Wznowienie kształcenia techników farmaceutycznych komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-12 15:29:59

  Brawo, tylko zaraz otworzą liceum o nachyleniu farmaceutycznym i ludzie pójdą bo będą myśleć że w liceum uczy się zawody. Gdzie są doradcy zawodowi którzy wyjaśnia młodzieży i ich rodzicom różnice między liceum a technikum i szkołami policealnymi

 • Gość - niezalogowany 2019-06-13 00:36:14

  Niech dadza sobie spokoj z tym zawodem, placa nie ciekawa no i ciagle batalie ze mgr to ktos a tech to nikt...Jestem za tym zeby nie wznawiac.. W aptece niech będzie mgr a dotychczasowym tech niech dadza spokoj z czsam ich zawod zniknie, przypominam ze to tez sa ludzie!!! Wiele lat temu to tech nauczyl mnie obycia z apteka bo wielki Pan mgr mial mnie w d... Nie idzcie na ten zawod, bo to bez przyszłości, niedługo apapu nie bedziecie mogli wydac bez mgr. A mgr szczerze wspolczuje bo konczymy ciężkie studia, prawie jak lekarze a zarobki nędzne, tez nie polecam. Moim zdaniem w aptece powinien byc tylko mgr i pomoc apteczna do towaru itp. A dotychczasowi technikom tym z doświadczeniem dajcie pożyc, w wiekszasci to madrzy ludzie, ktorzy nauczyli sie tego z czasem, przynajmniej ja znam takich wielu.

 • Katka - niezalogowany 2019-06-13 01:43:14

  Niech najpierw dadzą zrobić staz obecnym technikom co ukończyli szkoły bo graniczy to z cudem w niektórych województwach , potem dopiero niech wznawiają kształcenie lub niech zniosą 2 letni staż...

 • GośćAnna - niezalogowany 2019-06-13 16:39:05

  Technik nie ma możliwości dalszego w tym zawodzie kształcenia! chyba że od "zera"na studia ale do tego technikum nie potrzebne.

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-06-13 16:42:20

  Sami magistrzy mecenasi inzyniery, technicy arobic nikt nie umi... Roboty sie niech naucza prawdziwej

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama