18°C bezchmurnie

XV-lecie koła diabetyków w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

W Łowickim Ośrodku Kultury odbyły się dziś (13 czerwca) uroczystości z okazji XV-lecia Miejsko-Powiatowego Koła Diabetyków w Łowiczu. Gala wpisała się w obchody wojewódzkie Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

W jubileuszowych uroczystościach diabetyków z powiatu łowickiego wzięła udział m.in. Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Szefowa PSD wspólnie ze sterniczką łowickiego koła Bożeną Górczyńską wręczyła medale, odznaczenia i dyplomy dla osób zmagających się z cukrzycą oraz dla osób współpracujących z diabetykami.

Środową galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. O dorobku łowickiego stowarzyszenia opowiedziała prezes Bożena Górczyńska, która szefuje mu od 2009 roku. W programie uroczystości znalazł się też wykład dr n. med. Konrada Walczaka z Uniwersyteckiego Szpitalu Klinicznego im. WAM w Łodzi. Diabetolog opowiedział o innowacjach w leczeniu cukrzycy.

Gratulacje i życzenia jubilatom złożyli m.in. burmistrz Krzysztof Kaliński i starosta łowicki Krzysztof Figat, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń.

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć.

XV-lecie koła diabetyków w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się