XVII edycja Tipes Topes w Łowiczu (PROGRAM)

Koncerty, edycja Tipes Topes Łowiczu (PROGRAM) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/11/2019 12:40
Mirka Czubak
LIS 16
Hop Kultura, ul. Podrzeczna 20 Łowicz godz: 18:00

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza w listopadzie na XVII edycję Tipes Topes. W programie koncert zespołu Alameda 5, spotkanie autorskie Marcina Świetlickiego i Mariusza Czubaja oraz pokaz filmu „Obywatel miłości”

Tipes Topes to projekt Łowickiego Ośrodka Kultury, który zadebiutował w 2011 roku. Na stałe wpisał się do kalendarza imprez, od początku stawiając sobie za cel promocję alternatywnych form kultury i sztuki współczesnej z akcentem na muzykę i film, a także poezję.

Tegoroczna edycja Tipes Topes składa się z trzech wydarzeń: koncertu, seansu filmowego oraz spotkania autorskiego.

15 listopada w klubie HopKultura o godz. 19 odbędzie się spotkanie z dwoma wybitnymi postaciami polskiej literatury i muzyki – Mariuszem Czubajem i Marcinem Świetlickim. Pisarze opowiedzą o swoich najnowszych książkach „Ale o co ci chodzi?” (Marcin Świetlicki) i „Około północy” (Mariusz Czubaj), a także o muzyce i literaturze w muzyce. Wejście na piątkowe spotkanie jest wolne.

Z kolei w sobotę, 16 listopada na scenie klubu zaprezentuje się kwintet Almeda 5. Ich muzyka stanowi efekt poszukiwań skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej.

Po wydanie przez grupę pierwszego krążka (2015 r.) muzyka grupy ewoluowała w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, inspiracji wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, post-punkiem i post-minimalizmem, czego efektem jest wydany na początku 2019 roku przez Instant Classic drugi album kwintetu zatytułowany „Eurodrome”.

Kwartet zagra w składzie: Jacek Buhl – perkusja, perkusjonalia, Rafał Iwański – darabukki, djembe, conga, perkusjonalia, Łukasz Jędrzejczak – elektronika, organy elektryczne, wokal, Piotr Michalski – gitara basowa, Jakub Ziołek – gitara, elektronika, wokal.

Bilety w cenie 10 / 20 zł dostępne w kasie kina Fenix oraz online – www.lok.art.pl

Na zakończenie XVII edycję Tipes Topes wyświetlony zostanie film przedstawiający historię dramatycznego i najowocniejszego romansu w dziejach polskiego show-biznesu. Projekcja filmu „Obywatel miłości” odbędzie się 17 listopada (godz. 18:00). Żona Grzegorza Ciechowskiego przeprowadzi nas przez pełen emocji i napięć czas związku z artystą. Zobaczymy mnóstwo niepublikowanych dotąd materiałów archiwalnych. To piękna i bardzo osobista opowieść o miłości i jej dramatycznych, początkach. Pierwsza tak szczera, unikatowa opowieść Anny Ciechowskiej (obecnie Skrobiszewskiej).

Bilety w cenie 15 zł do kupienia w kasie kina Fenix oraz online – www.lok.art.pl


 

XVII edycja Tipes Topes w Łowiczu (PROGRAM) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama