6°C całkowite zachmurzenie

XXV Łowicki Bieg Trzeźwości

Około 200 osób wzięło udział w jubileuszowym XXV Łowickim Biegu Trzeźwości o Puchar burmistrza miasta Łowicza. W imprezie wystartowały przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz dorośli.

Biegowa impreza odbyła się dzisiaj (7 października) tradycyjnie już w łowickim parku Błonie. Główną ideą zawodów jest popularyzacja sportu oraz zdrowego trybu życia, wolnego od używek.

Pierwsze na starcie stanęły przedszkolaki. Najmłodsi biegacze ścigali się na dystansie 100 metrów. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu start w zawodach sportowych. Mali zawodnicy mogli liczyć na gorący doping swoich rodziców i najbliższych.

Na dłuższych dystansach, od 300 do 1400 metrów, walczyli uczniowie szkół podstawowych. Bieg główny, w kategorii open, został rozegrany na dystansie 5000 metrów.

Zwyciężył w nim ubiegłoroczny triumfator Rafał Pająk, drugi był Tomasz Kunikowski, a trzeci Kuba Szram. Wśród pań, podobnie jak przed rokiem, najszybsza była Julia Szymkowicz. Drugie miejsce zajęła Paulina Machnikowska, a trzecia lokata przypadła Agnieszce Misiak.

Wszyscy uczestnicy jubileuszowego biegu otrzymali pamiątkowe medale. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostali uhonorowani dodatkowo dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Sportowcom gratulowali burmistrz Krzysztof Kaliński oraz Cezary Gawroński, przewodniczący Miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.