Z Siedlec na tarczy. Siódma ligowa porażka Księżaka Synteksu

07/11/2018 21:20
Koszykówka, Siedlec tarczy Siódma ligowa porażka Księżaka Synteksu - zdjęcie, fotografia

Koszykarze Księżaka Synteksu Łowicz przegrali na wyjeździe z SKK Siedlce 81:104 w meczu 8. kolejki I ligi. Kolejny pojedynek już w najbliższą sobotę (10 listopada) w hali OSiR nr 1. Rywalem łowiczan będzie Jamalex Polonia 1912 Leszno.

Początek środowego (7 listopada) spotkania należał do przyjezdnych. Po trafieniu za trzy punkty Arkadiusza Kobusa w 3. minucie meczu Księżak Syntex prowadził 9:2. Było to najwyższe prowadzenie ekipy Mikołaja Czai w całym meczu. Później gra się wyrównała, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 34:29 dla SKK.

Drugą partię zdecydowanie lepiej zaczęli miejscowi, którzy zdobyli osiem punktów z rzędu. W tej partii łowiczanie rzucili zaledwie trzynaście oczek. Rywale byli skuteczniejsi i do szatni goście przegrywali 42:53.

Po przerwie beniaminek z Łowicza nie potrafił odwrócić losów pojedynku. Siedlczanie, którzy w ostatniej kolejce sprawili olbrzymią niespodziankę i pokonali lidera FutureNet Śląsk Wrocław, pewnie zmierzali po drugie ligowe zwycięstwo. SKK przed decydującą kwartą prowadził już różnicą piętnastu punktów (78:63).

Obraz gry w ostatnich dziesięciu minutach nie uległ zmianie. Siedlczanie mieli wszystko pod kontrolą i decydującą kwartę wygrali 26:18, a cały mecz 104:81. To trzecie spotkanie w sezonie, w którym łowiczanie stracili sto lub więcej punktów.

Podopieczni Mikołaja Czai zawiedli głównie w rzutach za dwa punkty. Na ich 40 prób tylko 12 razy piłka wpadła do obręczy. Z kolei rywale zagrali ze skutecznością na poziomie 61 proc. Gospodarze zdobyli aż 26 punktów po szybkim ataku, podczas gdy łowiczanie tylko 9.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Księżaka Synteksu był Arkadiusz Kobus (24 punkty). Dla drużyny SKK najwięcej punktów zdobyli Bartosz Wróbel (29) oraz Rafał Król (26).

Już za trzy dni łowiczanie podejmą w hali OSiR nr 1 Jamalex Polonię 1912 Leszno. Początek sobotniego meczu o godzinie 18:30.

SKK Siedlce – Księżak Syntex Łowicz 104:81 (34:29, 19:13, 25:21, 26:18)

Księżak: Arkadiusz Kobus 24 (4x3), Marcin Salamonik 11 (3x3), Jan Grzeliński 10 (1x3), Mikołaj Stopierzyński 8 (1x3), Łukasz Ratajczak 7 oraz Mikołaj Motel 11 (2x3), Bartosz Włuczyński 6 (2x3), Sebastian Dąbek 4, Bartłomiej Bojko, Mateusz Gładki, Daniel Nieporęcki i Michał Świderski.