6°C całkowite zachmurzenie

Zacięty mecz w Bielsku Podlaskim. Syntex Księżak pokonał lidera!

Koszykówka, Zacięty Bielsku Podlaskim Syntex Księżak pokonał lidera! - zdjęcie, fotografia

Koszykarze drugoligowego Synteksu Księżaka Łowicz odnieśli drugie bardzo ważne zwycięstwo w lidze. Podopieczni trenera Roberta Kucharka po zaciętym spotkaniu pokonali na wyjeździe lidera, KKS Tura Basket Bielsk Podlaski 70:66.

Gospodarze w dwóch pierwszych kolejkach sezonu odnieśli dwa zwycięstwa. Z kolei łowiczanie przed sobotnim (7 października) spotkaniem mieli na swoim koncie porażkę i wygraną.

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Kamila Zakrzewskiego. Do przerwy to rywale prowadzili 37:30. Podobnie jak w pojedynku z AZS UMCS Lublin, łowiczanie ruszyli do odrabiania strat już od początku trzeciej kwarty. W 24. minucie był remis 42:42, a za chwilę 45:42 po celnej trójce Damiana Tokarskiego.

Miejsowi nie składali broni. Na niespełna trzy minuty przed końcem bielszczanie zbliżyli się do Synteksu Księżaka na jeden punkt (61:62) po trafieniu za trzy Łukasza Kuczyńskiego. Zespół Roberta Kucharka znów odskoczył na kilka "oczek", ale ponownie zza lini 6,75 metra trafił Kuczyński.

Na trzynaście sekund przed końcem było 66:68. Ostatnie dwa punkty po rzutach wolnych zdobył Karol Dębski i to goście mogli cieszyć się z wygranej 70:66.

Nowy nabytek Synteksu Księżaka rozegrał w Bielsku Podlaskim świetny mecz. Uzyskał double-double: zdobył 22 punkty i odnotował 10 zbiórek, a do tego sześć razy przechwycił piłkę.

KKS Tur Bielsk Podlaski – Syntex Księżak Łowicz 66:70 (18:17, 19:13, 11:19, 18:21)
Syntex Księżak:
Karol Dębski 22, Damian Tokarski 14 (2x3), Bartosz Włuczyński 11 (2x3), Maciej Cukierda 11, Michał Kucharski 2 oraz Daniel Nieporęcki 5 (1x3), Piotr Łucka 3 (1x3), Bartłomiej Bojko 2.

Zacięty mecz w Bielsku Podlaskim. Syntex Księżak pokonał lidera! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się