13°C bezchmurnie

Zagłosuj na największy z projektów w BO - Boisko wielofunkcyjnego w Łowiczu

Wczoraj, 8 września uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu uczestniczyli w biegu, który miał na celu promocję projektu „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Łowiczu”. To największa inwestycja zgłoszona w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Koszt jej realizacji to 300 000 zł.

Jest więc o co walczyć. Boisko przy „Medyku” jest w opłakanym stanie. Przypomina raczej park, niż teren rekreacyjny. Chcąc zmienić obecny stan rzeczy i zapewnić młodzieży uczącej się w szkole przy ul. Ułańskiej 2., godne warunki do ćwiczeń oraz zadbać o ich bezpieczeństwo podczas zajęć wychowania fizycznego, obecna dyrektor szkoły Agnieszka Ruta-Kucińska złożyła wniosek projektu do Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.

- Jako szkoła wojewódzka, miasto i powiat  nie mamy dużego wpływu na to co może się tu dziać. Dlatego szukając pomysłu na rozwiązanie problemu, który spędzał mi sen z oczu, postanowiłam działać – dodaje w rozmowie  dyrektor szkoły.

Boisko, które miałoby powstać w ramach projektu, będzie obiektem ogólnodostępnym. Jest to główne założenie zadań realizowanych z budżetów obywatelskich. Obiekt przejdzie całkowitą modernizację. Będzie przystosowany do wielu dyscyplin sportowych m. in. koszykówki, piłki nożnej, siatkówki plażowej czy skoku w dal. Nawierzchnia boiska i bieżni lekkoatletycznej zostanie wymieniona na tartanową.

Przypomnijmy, że na terenie szkoły powstaje siłownia, której projekt wygrał w zeszłorocznym głosowaniu na zadania w  wojewódzkim BO ( pomysłodawcą był Kamil Sobol, a wnioskodawcą Tadeusz Żaczek). Realizacja inwestycja zbliża się ku końcowi i już pod koniec tego roku ma być oddana do dyspozycji mieszkańcom Łowicza.

- Myślę, że stworzymy tu takie małe centrum sportowo-rekreacyjne. Nowe piękne boisko, tuż obok siłownia z sauną i centrum odnowy. Będzie to naprawdę doskonałe miejsce gdzie wszyscy będą mogli rozwijać swoją aktywność fizyczną i uprawiać sport w godnych warunkach. - mówi Agnieszka Ruta-Kucińska.

O wsparcie i głosy dla projektu walczą nie tylko uczniowie, nauczyciele i dyrekcja II LO w Łowiczu, ale również przyjaciele placówki, liczni mieszkańcy oraz przedstawiciele władz m. in. Grzegorz Bogucki - wicestarosta łowicki oraz Michał Sobczak - dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego, kandydujący w nadchodzących wyborach samorządowych na burmistrza miasta Łowicz. 

 „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Łowiczu” - jako zadanie otrzymało kod 174 na liście subregion północny.
Na projekt można głosować na trzy sposoby. W formie papierowej - wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny w Starostwie Powiatowym, korespondencyjnie – wysyłając wypełnianą kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE” ( do 22 października) oraz elektronicznie – oddając głos na na stronie https://bo.lodzkie.pl/ ( do 30 października). 

Należy pamiętać, że każdy może zagłosować na trzy projekty w danym subregionie, ale na dany projekt można zagłosować tylko raz. W tym roku głosować mogą również dzieci za zgodą rodzica/opiekuna prawnego.
 

Zagłosuj na największy z projektów w BO - Boisko wielofunkcyjnego w Łowiczu komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.