Zagrali dla Mańka

Koncerty, Zagrali Mańka - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/10/2016 12:38

Kamil Majcher i Mateusz Pieńkowski zagrali w charytatywnym koncercie w klubie Pracownia. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Mariusza Misiury z Łowicza.

 

 

 

Koncert pod hasłem „Gramy i wspieramy” odbył się w piątkowy wieczór (21 października) w klubie przy ul. Podrzecznej. Dawno nie było tu tak klimatycznie. Wszystko za sprawą dwójki młodych artystów, którzy wystąpili dla Mariusza Misiury. 26-letni mieszkaniec Łowicza w ubiegłym roku doznał poważnego wypadku. Od tej pory walczy z paraliżem czterokończynowym.

Pomysłodawczynią zorganizowania koncertu charytatywnego była Iza Nowysz, siostra cioteczna Mariusza. Jakiś czas temu spotkała w Warszawie Kamila Majchera i zapytała czy nie chciałby zagrać dla Mańka, bo tak przyjaciele i znajomi nazywają miłośnika siatkówki z łowickiej Korabki. Odpowiedź mogła być tylko jedna. Kamil i Mariusz znają się przecież jeszcze ze szkolnych lat.

Dla Kamila Majchera i Mateusza Pieńkowskiego był to pierwszy występ w mieście nad Bzurą. Poznali się kilka miesięcy temu, grają muzykę z pogranicza folk rock, indie rock i indie pop oraz ballady. Kamil jest wokalistą i gitarzystą, a Mateusz gra na flecie poprzecznym. Wczoraj w klubie Pracownia można było usłyszeć w ich wykonaniu takie utwory jak „Let her go” z repertuaru Passengera, „Things we lost in the fire” Bastille czy „Sacrifice” Eltona Johna.

W muzycznym wydarzeniu dla Mariusza wzięła udział jego najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi. Wśród nich Michał Kędzior, inicjator pierwszego charytatywnego turnieju piłki siatkowej w Skierniewicach oraz cyklu wakacyjnych turniejów plażówki. W maju planuje już kolejną dużą imprezę sportową. Wszystko, aby pokazać Mańkowi, że siatkarskie środowisko cały czas o nim pamięta.

- Chciałbym podziękować całej rodzinie, która mnie mega wspiera w tych ciężkich chwilach. Rodzicom, którzy są po prostu cały czas, niezależnie od dnia i godziny. Dziadkom za opiekę. I przyjaciołom, bez których ciężko byłoby mi w ogóle dojść do tego wszystkiego - mówił Mariusz Misiura. Uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Zapytaliśmy Mariusza jakie to uczucie wiedzieć, że wszyscy przyszli do Pracowni właśnie dla niego? Przekonywał nas, że ludzie przyszli przede wszystkim posłuchać Kamila i Mateusza. - Nie wiem jak to jest, powiem ci jak ochłonę - dodał po chwili.

Podczas wczorajszego koncertu dla podopiecznego fundacji Sedeka zebrano dokładnie 1223 złote. Cała kwota zostanie przeznaczona na rehabilitację 26-latka.

Zagrali dla Mańka komentarze opinie

 • ADA - niezalogowany 2016-10-26 09:07:59

  Pisownia nazwiska Majchera zajebiście odmieniona...Szacun.....

 • babs - niezalogowany 2016-10-24 18:28:24

  Było bardzo klimatycznie :))) Dobrze, że tak fajni ludzie chcą Mariuszowi i sobie pomagać. Brawa ogromne dla Kamila, Mateusza oraz dla Izy i MARZENKI :)))) Jesteście super!!!! To ludzie silni podnoszą innych.

 • Paula - niezalogowany 2016-10-23 19:32:32

  Wspaniały koncert. Bardzo miło, ze spotykamy na swojej drodze Ludzi , którzy niosą pomoc bezinteresownie. Brawo Kamil i Mateusz

 • Kamil M - niezalogowany 2016-10-23 16:04:54

  Tak, dziękujemy za pomysł Izo, super współpraca.

 • Plx - niezalogowany 2016-10-22 14:11:38

  Bravo Iza.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama