Zainscenizowali wydarzenia Nocy Listopadowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Portal lowicz24.eu 29/11/2019 19:43
Mirka Czubak

Dziś, 29 listopada dokładnie w dzień rocznicy „Nocy Listopadowej” z 1830 roku mieszkańcy Łowicza mieli okazję zobaczyć ciekawą inscenizację przedstawiającą szturm na Belweder. To już druga edycja wydarzenia, organizowana przez SP nr 7 w Łowiczu.

Uczniowie klasy 7A Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Łowiczu, absolwenci szkoły oraz młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu  i  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu zorganizowali wspólnie z nauczycielami happening. Miał on na celu przypomnienie wydarzeń, które zapoczątkowały powstanie Listopadowe.

Idąc dwiema grupami, które wyruszyły spod pomnika powstańców styczniowych na Nowym Rynku i spod tablicy Napoleona na Starym Rynku, uczestnicy inscenizacji skandowali „Niech żyje Polska!”, „Precz z caratem!”, „Do broni!” . Gdy oba oddziały zeszły się przy pomniku Artura Zawiszy Czarnego w Alejach Sienkiewicza, siódmoklasiści w krótkim apelu przypomnieli życiorys bohatera powstania listopadowego oraz historyczne wydarzenia sprzed 189 lat.

Po wspólnym odśpiewaniu „Warszawianki” włodarz miasta Łowicza, Krzysztof Kaliński złożył pod pomnikiem kwiaty.

Zainscenizowali wydarzenia Nocy Listopadowej [ZDJĘCIA, WIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama