Zakończył się I etap budowy boiska przy II LO

Edukacja, Zakończył budowy boiska - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/11/2019 10:03
Mirka Czubak

Jeszcze w połowie października prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu nie wyglądały zachęcająco i nie dawały nadziei na szybką realizację projektu. Dziś uczniowie popularnego medyka mogą już korzystać z boiska. Zobaczcie jak zmieniło się boisko w ciągu dwóch tygodni.

Z końcem października ukończony został pierwszy etap prac przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu. Inwestycja realizowana była przez firmę "DAR-CAR" Dariusz Gendek z Rogowa w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.

Boisko, które powstało w ramach projektu, będzie obiektem ogólnodostępnym. Jest to główne założenie zadań realizowanych z budżetów obywatelskich. Jego realizacja to koszt 300 tys. zł. Obiekt przeszedł całkowitą modernizację i jest przystosowany do wielu dyscyplin sportowych m. in. koszykówki, piłki nożnej, siatkówki czy piłki ręcznej.

- Młodzież jest bardzo zadowolona z boiska. Od wczoraj odbywają się na nim zajęcia wychowania fizycznego. Uczniowie od rana korzystali z obiektu i chwalą go sobie. – mówi nam dyrektor szkoły Agnieszka Ruta – Kucińska. - Nie wygląda to jeszcze tak jak sobie to wymarzyłam, bo przed nami kolejne etapy i starania, ale cieszymy się, że infrastruktura sportowa w naszej szkole wreszcie zaczyna funkcjonować – dodaje.

Przypomnijmy, że projekt złożony do BO SWŁ właśnie przez Agnieszkę Rutę Kucińską, zdobył największą liczbę głosów w subregionie północnym. Na pomysł budowy boiska przy medyku zagłosowało aż 8664 osób. Tak imponujący wynik to zasługa ogromnego zaangażowania w promocję projektu, do którego włączyli się uczniowie, nauczyciele i dyrekcja II LO w Łowiczu, ale również przyjaciele placówki, liczni mieszkańcy oraz przedstawiciele władz.

Teraz szkoła będzie się starać o kolejne fundusze na dalszą część modernizacji boiska. W planach jest budowa kolejnego podobnego obiektu, jak te które powstało oraz nowej bieżni.

Zdjęcia dla porównania z dnia 16 października i 31 października

Zakończył się I etap budowy boiska przy II LO komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-06 13:48:46

    He jeszcze 4 może 5 lat i nie będzie komu grać na tych boiskach.
    Miasto umiera!!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama