Zapadł wyrok ws. śmiertelnego wypadku w Bocheniu

Z sali rozpraw, Zapadł wyrok śmiertelnego wypadku Bocheniu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/08/2017 14:44
Katarzyna Gajda

Renald S., sprawca tragicznego wypadku w Bocheniu został skazany na 10 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok nie jest prawomocny.

Po roku od tragicznego wypadku w Bocheniu, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła 21-letnia Klaudia K. sędzia Małgorzata Szubert-Fiałkowska ogłosiła wyrok. Oskarżonego Renalda S. uznała za winnego i skazała go na 10 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wpłatę 5 tys. zł na fundusz na rzecz osób pokrzywdzonych. Na poczet kary sędzia zaliczyła oskarżonemu czas, który spędził za kratkami, od chwili zatrzymania do czasu zakończenia procesu.

Renald S. karę pozbawienia wolności ma odbywać w zakładzie z dostępną terapią odwykową od alkoholi i substancji psychoaktywnych.

Małgorzata Szubert-Fiałkowska uzasadniając wyrok przyznała, że sąd analizując materiał dowodowy nie miał żadnych wątpliwości co do sprawcy i przebiegu tragicznego zdarzenia. Stwierdziła także, że nie jest prawdą, że sąd nie rozważał takiej możliwości, że Renald S. nie kierował samochodem w chwili wypadku, choć on sam konsekwentnie w toku całego postępowania zaprzeczał, że siedział za kierownicą nissana. Za tym, że to niespełna 22-latek kierował samochodem tamtej nocy w ocenie sądu wskazuje kilka okoliczności – m.in. zeznania uczestników wypadku oraz policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Te dowody w ocenie sądu są „pełne, kompletne i niepodważalne”.

- Fakt, że nie zabezpieczono w toku postępowania przygotowawczego śladów zapachowych z siedzenia kierowcy nie może ujmować wiarygodności tych dowodów i je podważać – podkreśliła sędzia, zaś w dalszej części wyjaśnień dodała, że dostrzegła różnicę w opiniach biegłych. - W ocenie sądu to, czy samochód uderzył tyłem czy przodem w wał ziemny jest mało istotne, bowiem przy rekonstrukcji tego typu zdarzeń biegli odtwarzają przebieg wypadku poprzez systemy komputerowe na podstawie śladów zabezpieczonych na miejscu – mówiła M. Szubert-Fiałkowska.

Sędzia wytknęła skazanemu brak wyobraźni, brawurę, niebezpieczną jazdę, dodatkowo po spożyciu alkoholu, lekceważenie innych uczestników ruchu drogowego oraz brak okoliczności łagodzących, m.in. brak skruchy. - Kierowanie samochodem to nie jest tylko umiejętność, to przede wszystkim odpowiedzialność za życie innych ludzi – tych, których się przewozi i spotyka na swojej drodze – mówiła na sali rozpraw. Na niekorzyść skazanego zadziałała także jego kryminalna przeszłość.

Małgorzata Szubert-Fiałkowska wyraziła nadzieję, że tak surowa kara, w zakładzie z dostępną terapią odwykową spowoduje, że po jej odbyciu oskarżony nabierze pokory wobec takich wartości jak życie ludzkie, wyzbędzie się takich zachowań jak brawura czy brak wyobraźni oraz nauczy się żyć zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym.

Sąd uznał, że nie będzie obarczał oskarżonego kosztami postępowania, ponieważ z uwagi na wymiar kary o charakterze izolacyjnym i tak nikłe byłyby szanse na egzekwowanie tej należności. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Zapadł wyrok ws. śmiertelnego wypadku w Bocheniu komentarze opinie

 • gość 2017-08-17 17:38:40

  Ufff, całe szczęście. Choć na tym polu sprawiedliwości stało się za dość.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-17 18:58:15

  Kolejny ofiara łowickiego sądu. Jednym słowem skazany za niewinność. Kolejna pikieta będzie pod gmachem sądu. Panowie z elitarnego stowarzyszenia i GP do dzieła. Wsiadajcie na konie i jazda na kalską. Zbyniu liczę na ciebie pisowski chłopczyku.

 • Bravo - niezalogowany 2017-08-17 19:53:50

  Trzepnij się w łeb czlowieku. Bardzo dobry wyrok. Może to zadziała na wyobraźnię innych czerepow którzy po pijanemu wdiadaja za kierownicę niszcząc życie innych osób które niczemu winne nie były. Kary powinny być odpowiednie do czynów i nie jest to żadne niewiniatko tylko osoba z przeszłością kryminalna. Tacy powinni być karani potrójnie.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-17 22:28:57

  Za śmierć dziewczyny wyrok i tak niski. Pijany szczyl za kierownicą, wtedy zginęła pasażerka a mógł pozabijac jeszcze innych którzy pechowo znaleźliby się w tym samym miejscu.

 • gość 2017-08-17 22:50:55

  >Kolejny ofiara łowickiego sądu. Jednym słowem skazany za niewinność.
  co.

 • gość 2017-08-17 23:27:53

  Skoro podejmujecie się już dyskusji to wytłumaczcie mi gdzie w tych waszych osądach jest dziewczyna? On najgorszy bo prowadził, a gdyby to on zginął a ona prowadziła? Cała piątka jak jeden mąż zgodziła się, żeby on kierował to powinni wszyscy być sądzeni na równi

 • Ala - niezalogowany 2017-08-19 14:51:01

  Dziwne jest to, że tak wysokich wyroków nie dostają pijni kierowcy, którzy zabijają innych uczestników ruchu drogowego. Tutaj bądź co bądź dziewczyna widziała, z kim wsiada do samochodu. Jest współwinna swojej śmierci! Najpierw głupie dziewczyny, chłopaki zresztą też, ZADAJĄ SIĘ Z BYLE KIM, A POTEM PŁACZ!!! Mój kuzyn też zginął w aucie kolegi, ale najpierw była fajna zabawa...

 • Do Ali - niezalogowany 2017-08-20 08:55:25

  A ty pewnie nie masz kolegów/koleżanek, jesteś brzydka i zakompleksiona, a Twoją ulubioną rozrywką jest krytykowanie w sieci i udawanie najmądrzejszej

 • gość 2017-08-20 14:32:05

  Prawdopodobnie wcale nie on kierowal ale prawda kiedys wyjdzie na jaw

 • Gość - niezalogowany 2017-08-23 09:41:07

  To Adriana Starostę powinni wsadzić nie wierzę że on nie prowadził. Dziewczyna sama sobie winna wiedziała z kim jedzie. W tym samochodzie jechali sami cpuni taka jest prawda. Wszyscy powinni siedziec. A Starosta "zabił" już swoje ludzi. I nikt nic z nim nie robi, chodzi takie cpunisko po świecie i tylko tlen marnuje.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama