Zaproszenie do wysłuchania dzieła Józefa Zawitkowskiego

Koncerty, Zaproszenie wysłuchania dzieła Józefa Zawitkowskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/10/2019 07:30
PAŹ 13
Bazylika Katedralna w Łowiczu godz: 19:00

13 października w Bazylice Katedralnej w Łowiczu po Mszy Św. o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta prezentacja Invitatorium oraz Oratorium dzieła ks. bp. Józefa Zawitkowskiego.

 Invitatorium - ku czci najświętszej Maryi Panny Księżnej Łowickiej oraz Oratorium - Domus Dei et Porta Coeli to dzieło ks. bp. Józefa Zawitkowskiego, które powstało dla uczczenia 350. rocznicy konsekracji Łowickiej Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja - Pomnika Historii Polski.

Mając w pamięci wielkiego artystę Mikołaja Zieleńskiego komponującego muzykę w czasach baroku dla Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Baranowskiego rezydującego w Łowiczu i chcąc kontynuować piękną tradycję, ks. bp Józef Zawitkowski opracował słowa pieśni zaś muzykę Jerzy Filipowicz organista Bazyliki Katedralnej. Utwory wykonane i nagrane na płycie dźwiękowej zostały przez Łowicką Orkiestrę Kameralną.

Pragnieniem biskupa jest, aby pozostawić dzieło „Invitatorium…”  dla przyszłych pokoleń Polaków tym samym rozsławiając Łowicz i jego bogatą tradycję, kulturę.

Zaproszenie do wysłuchania dzieła Józefa Zawitkowskiego komentarze opinie

 • gość 2019-10-02 09:43:05

  Dzieła hehe...
  grafomańskiej miniatury :)

 • gość 2019-10-03 00:28:25

  Nareszcie jakiś sensowny komentarz o tym od zawsze grafomanie, który maltretuje swoimi wypocinami.

 • gość 2019-10-03 13:24:21

  Głębokie te wypociny niczym przemówienia Wojtyły

 • gość 2019-10-04 11:06:13

  szanuję księdza Zawitkowskiego za to jak bardzo rozpropagował folklor łowicki w ostatnich 30 latach- jego zasługi w tych kwestiach są niepodważalne -no i lubię słuchać jego poetyckich kazań , niewielu tak potrafi...

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 21:51:25

  Ja nie szanuję i też się tym podzielę

 • gość 2019-10-16 00:01:23

  Samochwały w kącie stały. Niech dziękuje za to że jeszcze żyje i że zdrowy zamiast się popisywać, bo to żadne zadośćuczynienie. A sprawiedliwość i tak dosięgnie wszystkich. Niech się więc już nie męczą, bo na ludzkie głupoty lekarstwa nie ma. Invitatorium ani Oratorium na nic tu nie pomoże. Sami winni są swoich niepowodzeń i perypetii życiowych co zowią innych niedorajdami życiowymi - toż to właśnie bezwstydnicy i bałwochwalcy !

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama