Zaproszenie na 8. Narodowe Czytanie

Spotkania, Zaproszenie Narodowe Czytanie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/08/2019 16:27
WRZ 08
sala barokowa Muzeum w Łowiczu godz: 15:30

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza do udziału w 8. edycji „Narodowego Czytania”, które odbędzie się w niedzielę, 8 września 2019 r. o godz. 15.30 w sali barokowej, łowickiego Muzeum. W tym roku czytane będą Nowele.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Będzie ich osiem -  Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie! 

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski 

- Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W roli lektorów usłyszymy osoby znane z życia Powiatu Łowickiego.

Imprezę uświetni występ muzyczny zespołu „Aldo Duo” w składzie: Dominik Domińczak - klarnet oraz Aleksander Stachowski – akordeon, jeden z najbardziej dynamicznych i kreatywnych zespołów muzycznych młodego pokolenia.

Będzie również możliwość otrzymania okolicznościowego stempla.

Wstęp wolny.

Zaproszenie na 8. Narodowe Czytanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama