21°C bezchmurnie

Zaproszenie na Niedzielę w Skansenie

Kiedy: 2017-08-13 , godzina: 12:00 | Gdzie: Skansen w Maurzycach

Warsztaty, Zaproszenie Niedzielę Skansenie - zdjęcie, fotografia

Muzeum w Łowiczu zaprasza na kolejną Niedzielę w skansenie, która odbędzie się 13 sierpnia w godzinach 12:00 – 17:00. W programie wydarzenia warsztaty oraz zwiedzanie obiektu z przewodnikiem.

Podczas sierpniowej odsłony Niedzieli w Skansenie po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty haftu krzyżykowego. Uczestnicy zapoznają się z archaiczną i zapomnianą już techniką wyszywania.

W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można pozyskać dawne, często zapomniane przepisy na pieczywo. - Uczestnicy poznają tajniki przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym - informuje Marianna Mońka z łowickiego muzeum.

Dla dzieci i rodziców przygotowano lekcję o tkaninach w stroju łowickim, połączoną z warsztatami plastycznymi, podczas których uczestnicy wykonają fragment pasiastej tkaniny na krosienkach tkackich (godz. 13 i 15).

Natomiast w godzinach 13-17 odbędą się warsztaty rodzinne przybliżające dawne metody drukowania materiałów, czyli „wybijania” tkanin przy pomocy specjalnych stempli. Ponadto chętni, tak jak zwykle, będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickiej wycinanki.

O godzinie 14 rozpocznie się zwiedzanie skansenu z przewodnikiem. Podczas spaceru poznamy piękno księżackiej wsi.

Podczas Niedzieli w Skansenie policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu opowiedzą najmłodszym jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Rok Reymonta w województwie łódzkim”.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu. 

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz


Zaproszenie na Niedzielę w Skansenie komentarze opinie

 • gość 2017-08-03 11:26:26

  Wszystko i nic. Dla młodzieży zero atrakcji

 • Gość xD - niezalogowany 2017-08-03 16:49:43

  Dla młodzieży zero atrakcji? A czego oczekiwać od muzeum? Koncertu disco polo? Stoisk z komputerami żeby sobie pograli przez sieć? A może lunapark? :)

 • gość 2017-08-03 17:44:46

  Nudy, nudy, nudy, brak pomysłu. Ciekawe jaka będzie frekwencja...

 • gość 2017-08-05 20:45:32

  Byłam w Skansenie 3 dni temu. Proponowane zajęcia są bardzo ciekawe ale tylko w przypadku kiedy będziecie chcieli się w pełni zaangażować i zrozumieć po co tam przyszliście a swoje dzieci czy wnuki odpowiednio przygotujecie na spotkanie z tradycją .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu