Zarząd Powiatu rozważa likwidację domu wycieczkowego

Starostwo Powiatowe, Zarząd Powiatu rozważa likwidację wycieczkowego - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
11/07/2018 11:32

Zarząd Powiatu Łowickiego rozważa pomysł zlikwidowania domu wycieczkowego, działającego w budynku Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej przy Starym Rynku 17.

O tym, że powiatowa placówka promocji działa na granicy opłacalności wiadomo było od dawna. W 2016 roku instytucja wypracowała minimalny zysk w kwocie 392 zł. Ubiegłoroczny budżet wynosił 2.237.816 zł i mimo, że złożyły się na niego dwie dotacje o łącznej wartości 540 tys. zł, na koniec roku Centrum odnotowało stratę w kwocie 13.157.76 zł.

W ocenie p.o. Anny Kowalskiej strata wynika z prowadzenia domu wycieczkowego. Cena pokoi w hostelu ustalona była przed laty, kiedy powiat z pomocą środków unijnych remontował kamienicę przy Starym Rynku 17. Trwałość projektu zakończyła się w lutym tego roku i dopiero teraz Zarząd Powiatu Łowickiego może podjąć jakiekolwiek działania.

Wypowiedź Anny Kowalskiej uzupełnił starosta Krzysztof Figat tłumacząc, że ustalona cena za wynajęcie pokoju wynikała z rynku. Kiedy przed laty z pomocą środków unijnych wyremontowało kamienicę przy Starym Rynku, stworzono w jego wnętrzach dom wycieczkowy. Na łowickim podwórku był to jedyny tego typu obiekt. W międzyczasie powstała konkurencja, która oferuje wyższy standard świadczonych usług.

-Nie przebijemy się na rynku jakością ani ceną. Obecnie podobne pokoje możemy znaleźć w niższych cenach. Aktualnie hostel nie jest konkurencyjny i od 5 lat przynosi stratę – mówił K. Figat, dodając, że byłaby ona do przyjęcia, gdyby służyła turystyce, tymczasem w zdecydowanej większości zakwaterowanie w domu wycieczkowym znajdują pracownicy sezonowi.

Główną stratę w hostelu generują koszty pracownicze. W domu wycieczkowym zatrudnionych jest 5 recepcjonistów, którzy pracują przez całą dobę w systemie zmianowym i 2 sprzątaczki.

Starosta przyznał, że robił rozeznanie wśród łowickich przedsiębiorstw, którym oferował wynajęcie pokoi dla swoich pracowników. Firmy m.in. Agros Nova nie były zainteresowane obiektem, gdyż jak mówił poszukują one pokoi jednoosobowych z łazienką i śniadaniami. Centrum miało plany uruchomienia śniadań, jednak ostatecznie nie wprowadzenia tej opcji.

Od czasu zakończenie trwałości projektu temat działalności hostelu przewija się na obradach Zarządu Powiatu Łowickiego. Wicestarosta Grzegorz Bogucki przyznał, że początkowo był przeciwny jego likwidacji ze względu na pracujące tam osoby. Pojawił się jednak pomysł, aby nie zmarnować wyremontowanego budynku i zagospodarować go w inny sposób.

Jaki? Tego starosta Figat nie chciał zdradzić. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że na piętra kamienicy przy Starym Rynku przeprowadziłoby się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dyrektor Wójcik wielokrotnie mówił, że w budynku przy ulicy Podrzecznej brakuje miejsca na działalność instytucji.

Opuszczone budynku po PCPR zostałyby zmodernizowane na potrzeby działającego po sąsiedzku ZSP 1.

Reklama

Zarząd Powiatu rozważa likwidację domu wycieczkowego komentarze opinie

 • gość 2018-07-11 12:21:52

  Miejmy nadzieje że to ostatnie rządy wąsatego z powiatu bo to już nawet nie jest śmieszne... nie mając pojęcia i pomysłu na temat takich placówek to i przynosi straty może jakby w mieście funkcjonowały i organizowane były wicieczki, kolonie i ten region był na tyle atrakcyjny aby organizować wycieczki przy których ten hostel mógłby być wykorzystany to sytuacja byłaby inna. Posługujecie się takimi pięknymi sformułowaniami jak pracownicy sezonowi dlaczego nie mówicie wprost że chodzi o ukrainców? Zrobią bardak, wywieszą pranie i gacie w oknach, popostawiają gary na parapetach i będzie wizytówka w centrum miasta jak i zrobili to z Hotelem na Warszawskiej obrzydzenie wynająć tam pokój... A na miejsc na PCPR jest na pewno dużo więcej i lepszych nie centrum miasta takie placówki powinny mieć dogodny dojazd, parking i odpowiednie miejsce nie w centrum miasta.

 • gość 2018-07-11 14:00:43

  Facetowi mylą się wszystkie szczeble samorządowe i kompetencje. Jeżeli już to "wąsaty" jest burmistrzem , a hostel jest w gestii powiatu, czyli starosty. Pomysł PCPR doskonały. Żaden niepełnosprawny albo częściej rodziny, które załatwiają sprawy ON nie będą po obrzeżach gminy jeździć. Na wygwizdowie to może być fabryka, gdzie ludzi dowiozą transportem zorganizowanym, a nie urząd dla indywidualnych petentów.

 • gość 2018-07-11 14:08:41

  Tobie się chłopie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Domem Pomocy Społecznej chyba pomyliło. DPS może być w lesie, choć niekoniecznie pensjonariusze muszą żyć poza cywilizacją i dziczeć. A w PCPR ludzie sprawy urzędowe załatwiają i muszą mieć blisko do komunikacji miejskiej lub taksówki.

 • Boże na - niezalogowany 2018-07-11 15:34:29

  Kobieto popływają lepiej kajakiem, albo jedź do skansenu talerze myć. Wielką panią dyrektor z ciebie zrobili a prawda jest taka że jesteś zwykłym kolejnym pionkiem na szachownicy figata. Robisz to co powie Figat który każdego dnia robi z ciebie coraz większego sługusa . Odpowiednie służby niedługo się wami zajmą, a jest co pokazać, oj jest. Szczególnie jeżeli chodzi o placenie fakturek.

 • ksiegowa - niezalogowany 2018-07-11 16:41:30

  Hostel przynosi dochód, dając pięć miejsc pracy. podobno pełne obłożenie miejsc noclegowych ! Czy likwidacja nie jest ukłonem w stronę miejscowych hotelarzy????? A może inne czynniki wpływają na ogólny wynik ujemny. Swoją drogą to bardzo ciekawe jak poszczególne składowe są księgowane . Razem wszystko do kupy. czy oddzielnie DW oddzielnie, CIT oddzielnie , biura, karczma itd..... Czas na rozliczenie nierozgarniętego sługusa f od mycia talerzy.

 • gość 2018-07-11 16:41:32

  Może nareszcie oddadzą windę pobliskiej przychodni, zamontowana na potrzeby chorych służy mieszkańcom hotelu wracającym z nocnych libacji, a staruszki o laskach wdrapują się po schodach po pomoc do lekarza

 • ksiegowa - niezalogowany 2018-07-11 16:57:14

  Pan Rafał w swoim artykule w Dzienniku Łódzkim - Korupcja w domu wycieczkowym? słusznie zwrócił uwagę na to ze pani k nie ma ani czasu ani chęci na cokolwiek w pracy w centrum ponieważ prowadzi w dalszym ciągu firmę kajakową . W ostatnią niedzielę byliśmy jej klientami? Mąż p k.. osobiście brał w tym udział. Ładny czerwony bus Łowickie Kajaki pędzi jak oszalały nad Bzurą to w jedną to w drugą stronę. . Ciekawe ile w tym czasie kajaków wynajęła pani k. Swoją drogą w dalszym ciągu na stronie firmy zachęca do wypożyczania kajaków u niej, a nie w centrum! Ciekawe co tam nawywijali w tym centrum i dlaczego tak szybko chcą to wszystko zaorać . Zeby zatrzeć jakieś ślady ostatniego pól roku działalności k.?

 • gość 2018-07-11 17:30:24

  Musiało być strasznie, skoro pomimo upomnienia na stronie ciągle hula jej numer i zdjęcia. Nieźle się robi. Ciekawe co jeszcze tam mają na nią

 • gość TM - niezalogowany 2018-07-11 17:48:37

  ,,Wicestarosta przyznał, że początkowo był przeciwny jego likwidacji ze względu na pracujące tam osoby. Pojawił się jednak pomysł, aby nie zmarnować wyremontowanego budynku i zagospodarować go w inny sposób.,, Pewnie ma obiecane koryto."?

 • gość 1 - niezalogowany 2018-07-11 17:54:35

  Ciekawsze co ona ma na nich? lub co potrafi w szzcero sci ta przyszywana grubym sznurkiem kuzynka

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 19:46:11

  Kolejna będzie go skarżyć ?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 20:06:37

  Lepiej zainteresujcie sie czemu powiat dokłada, bo z tego co wiem w karczmie zarabiaja wiecej niz Dyrektor i to na zleceniu... Dlaczego nie patrzycie w ten sposob? Po co jednostce kultury karczma? Chyba tylko na biby dla pana z bednar i reszty.

 • Opty - niezalogowany 2018-07-11 20:12:40

  Wójcik miał zadanie do wykonania w postaci przejęcia karczmy i pozbycia się niewygodnych pracowników, niestety przegrał w sądzie i sam starcił prace gdy przestał być posłuszny. Nastały rządy p.o Kowalskiej, ta z kolei miala pozbyć sie Wójcika i wprowadzić terror pracowniczy i pozbyć się księgowej.. Co dalej??? Jaka kolejna figato misja do wykonania? Likwidwcja centrum, pozwalniac ludzi.. zostawić max 3 osoby i w głebokim mieć poważaniu co na to reszta. Ufff.. wybory będą ciekawe. I kolejne sprawy w sądzie się szukują. p.o Anna pionek jak każdy ;-)

 • Bolesław - niezalogowany 2018-07-11 20:20:48

  p.o Dyr nawet nie wzbudza sympatii, wiecznie nadęta i opryskliwa. Nigdy nie słyszałem jej wypowiedzi w radiu,mediach. Zero merytoryki! Wszystko w konsultacji ze starosta. Dobym Dyrektorem była Pani Katarzyna, jednak z chwilą jej odejścia i śmiercią Pana Wiesława Centrum zgasło. Aktualnie brakuje pasji, atmosfery i zaangażowania. SMUTNY FINAŁ

 • gość 2018-07-11 20:37:15

  Terror pracowniczy???? nie , to nie możliwe...... p.o. k zastrasza wszystkich na polecenie i za aprobatą f za którego plecami ciągle jest schowana. Wykonuje wszystkie polecenia jak rozkazy ! Od stycznia była już zatrudniona dziewiąta księgowa?. Podobno tam się księgowości w ogóle nie prowadzi ?. Stąd pytania o prokuraturę i urząd skarbowy niektórych radnych w powiecie. Odpowiedzi brak i ciągłe chowanie się tajemnicą postępowania w prokuraturze. Prowadzenie takiego domu wycieczkowego to kura znosząca złote jaja tylko trzeba umieć myśleć i rządzić rozsądnie . Pracownicy to super kadra która poświęca się bez reszty. Niestety p.o. A ma za zadanie zniszczyć wszystko z ludźmi włącznie? Nie zdaje sobie sprawy że zostanie wykorzystana jak wójcik i wypluta przez f z wilczym biletem na cały powiat a może i województwo . Nie znajdzie roboty nigdzie?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 20:40:40

  Sobie pani Katarzyna o sobie napisała.

 • a.... - niezalogowany 2018-07-11 20:48:02

  Babsko p.o.tylko p.o. i aż p.o. nigdy nie weźmie nikt jej do niczego bez żadnych skrupułów, bez wiedzy, bez myślenia zniszczy każdego, nawet takich z którymi kelnerowała . P. kajaki najlepiej wrzucać rogami.?

 • Członek - niezalogowany 2018-07-11 21:40:13

  Myslę, że Pani Katarzyna jest dużo mądrzejsza od osoby piszącej komentarz ;-) Na głupotę nie ma rady.

 • Złota kura - niezalogowany 2018-07-11 21:44:27

  Kiedy otrzymamy merytoryczną odpowiesź od Pani p.o na jaki kolwiek temat? Bo to co prezentuje na komisjach to masło maślane. Nic nie wie, nic nie może, nic nie umie Na niczym się nie zna. A nepotyzm się szerzy

 • gość 2018-07-11 21:54:08

  > to po co ja tam trzymają, ciągnie w przepaść ????

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 23:31:47

  Selesconca, poskac sobie na trampolince, co byś wpadła w swój rytm głupoty. Skac ile mos sił, bo jok nie selescis, to przynojmniej cisy mozna posłuchać. Mozez tes łasic się teros do brodatego albo do wonsatego co w ratusu stacjonuje, tak co byś wincyj mogła sumu robić wkoło siebie.

 • Bolesław - niezalogowany 2018-07-12 09:22:51

  Nikt nie pyta dlaczego Pani Kasia odeszła i z innych miejsc pracy inne panie, a może to przez długie łapy pracodawcy, nikt nie zapyta?

 • gość 2018-07-12 10:13:58

  Pracownicy ,,wieszają" się na po. a może niech się wezmą do pracy a nie szukają kozła ofiarnego.

 • gość 2018-07-12 11:08:05

  to nie kozioł to osioł ( obraziłam osła)

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 11:08:46

  Ania powiedz wszystkim ze wujek zatrudnił ciebie w centrum promocji, powiedz też jakie masz wykształcenie i co najważniejsze doświadczenie poza wypozyczalnią kajaków! Nie nadajesz się i tyle, a samo udawanie że coś się robi jest poprostu smieszne. Poza tym jesteś chamska i wulgarna, brakuje ci ogłady, nie potrafisz zarządzać, nie potrafisz podjąć najprostszych decyzji, z resztą nie możesz tego robić bo twoim zadaniem jest służyć staroście . Więc przestań się kompromitować dziewczyno, idź i pizmywaj talerze w skansenie. Tam nic nie spieprzysz.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 21:06:06

  Kasiu ty tez w centrum nie dostałaś pracy za wiedzę i umiejetnosci Nie zapominaj. Za to teraz na pewno tak ;)

 • romek - niezalogowany 2018-07-12 21:56:06

  "wujek "" od promocji i kariery bo rodziną żadną nie są na 100%, wystarczy poobserwować jak sobie w o czy ciepło patrzą ....

 • gość 2018-07-12 22:35:20

  Nie ma chyba innej instytucji jak ta opisywana w artykule. Przez zarządzających pseudo dyrektorów jak p.o. dyr Anna bez krzty wiedzy i kultury dalej rozlewa się jedno wielkie bagno w którym topi się kogo popadnie, zwłaszcza merytorycznych i oddanych , doświadczonych pracowników tej jednostki . Od lat możemy zaobserwować pewną zbieżność nakładających się wydarzeń. Jak kto merytorycznie dobry i coś chce to po łapach i z roboty. No że chyba zacznie się stawiać to mu się wymyśla brak kompetencji albo nieprawidłowości w informowaniu pracodawcy o jakiś osobistych sprawach i z roboty natychmiast. Gdzie jest drugie dno? a trzecie dno? Trzeba tam zaczerpnąć w tym bagienku informacji od p.o. bez udziału jej obrońcy! Wyklepie wszystko co i jak?

 • gość 2018-07-12 22:42:32

  żenujące figat obstawia się swoimi i robi imprezy przedwyborcze w skansenie na nasz koszt a kowalska wszystko tuszuje więc się dobrali . ręka rękę myje . ludzie obudzcie się na wybory bo będzie tragedia. hostel by przynosił dochody gdyby wszyscy płacili ale kolesie starosty śpią za friko i wyżera z alkpcholem też

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 10:17:33

  Jedno proste pytanie: kto płaci za imprezy figata? Z czyjego budżetu przelewy wypływają? Bo moze gdyby nie dziwne koszty dodatkowe centrum promocji to jednostka byłaby na plusie...a tak z każdym rokiem strata na papierze... Wójcik nie chciał współpracować to się go pozbyli

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 10:25:08

  Jak to kto płaci? Dojenie centrum i tak od czasów F.... !!! Jak był Pan Michalak starosta to przynajmniej Dyrektor mógł sam podejmować dezycje. A od 2013 roku pięciu dyrektorów jednostki, co za zadziwiająca rotacja? Pani Kasia odeszła w porę i z honorem, potem jeszcze wygrała w sądzie. Pytanie czy i Wójcik wygra

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 10:53:43

  Jest piękny lipcowy poranek, promienie słońca oświetlają budynek centrum promocji... -Puk puk! - Słychać łomot w tylne drzwi centrum kultury. - kto tam ? - pyta p.o. Ania - CBA, proszę odsunąć się od drzwi i położyć się twarzą do ziemi z ręcamy na glowie! - panowie w kominiarkach krzyknęli zza drzwi przygotowując się do wejścia szturmem. - Ale, ale ja nie wiem o co chodzi, przecież ja nic nie zrobiłam - powiedziała prawdę p.o. ania - z resztą wujek Krzysztof mówił że nigdy nie przyjdziecie, tak mu mówił funfel Paweł - dodała p.o. Ania - kładź się na glebę i nie pyskuj - stanowczym głosem odpowiedział funkcjonariusz CBA po czym rach ciach, bum bum drzwi wyleciały z zawiasów - ale panowie to jakaś pomyłka, przecież możemy się dogadać, jakiś spływ zrobię , ognisko, wujek wódkę przyniesie - powiedziała p.o. Ania - przestań marzyć dziecko, papiery na stol, zaraz zobaczymy jak podpisujesz fakturki , porównamy to z naszym materiałem operacyjnym - spokojnie powiedział funkcjonariusz po czym zobaczył jak szczeka kobiety opadła, twarz zbladła , oczy się wybauszyły i pęcherz nagle się opróżnił...

 • gość 2018-07-13 14:10:51

  kurczaczki...... , toż to żniw łowickich nie będzie . Bo kto jak nie kto inny jak p.o. kotletów nasmaży, wódką wujka poleje, gary i talerze posprząta i fakturki potrójne wystawi . Wujek by przytulił, pogłaskał . A tak to tylko pusty pęcherz i obciach na całe łowickie. Na rynku godajom patrzajcie ludziska toż to j A guś ta od garów zmywania co derektorem 'wujek' ją zrobieli tera jadzie poza łowic na ty kupie. Skoda dziołchy, ale patrzajta nikt nie wzion w obrone , a beła jak zimia z jednom właścicielym i jednym dzierżawcom. ?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 06:49:34

  Wstydziłabyś się! Wielka Pani p.o bez elementarnej wiedzy. Ze zlecenia w Karczmie do umowy w biurze. Jak to jest? Umowa o prace na czas nie określony w tak szybkim tempie? Przemyśleli z wujem dobrze plan. "Cicho siedź! Damy Ci umowe to Cie potem po wyborach nie wywalą" Co zrobicie w momencie likwidacji? Zostanie tylko Ania i zatrudnieni pracownicy z Bednar i Kolonii? A Ci co pracują uczciwie od 2010 roku won?!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 06:50:15

  Wstydziłabyś się! Wielka Pani p.o bez elementarnej wiedzy. Ze zlecenia w Karczmie do umowy w biurze. Jak to jest? Umowa o prace na czas nie określony w tak szybkim tempie? Przemyśleli z wujem dobrze plan. "Cicho siedź! Damy Ci umowe to Cie potem po wyborach nie wywalą" Co zrobicie w momencie likwidacji? Zostanie tylko Ania i zatrudnieni pracownicy z Bednar i Kolonii? A Ci co pracują uczciwie od 2010 roku won?!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 13:31:10

  Pan od kajaków łowickich rogi ma już takie, że przez drzwi przejść nie może

 • gość 2018-07-16 19:07:05

  I co znowu zamiecione pod dywan. Jak takie p...... mogą być tolerowane na wysokich stołkach?

 • Piotr Kowalski - niezalogowany 2018-07-17 09:57:37

  Każdy z Was ma prawo do oceny urzędu i urzędników i tego Wam nikt nie zabierze skoro macie taką wiedzę, ale pisząc ze moja żona zdradza mnie na lewo i prawo przekraczacie swoje prawa. Zawsze ufałem mojej żonie i nic tego nie zmieni. Kłamstwa te zostały skierowane personalnie do mnie i mojej rodziny ale własnie w takich komentarzach o to chodzi. Nie macie jaj mi powiedzieć tego w realnym świecie dlatego obiecuje autorom dwóch komentarzy ze wykopie was choćby spod ziemi wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia ze zobaczymy się twarzą w twarz. Do zobaczenia

 • Gość - niezalogowany 2018-07-23 16:22:39

  Ale jaja ale jaja...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pracownicy do produkcji

Leasing pracowniczy jest wygodną i niedrogą metodą zatrudniania pracowników do firmy. Stanowi on doskonały sposób na redukcję czasu oraz kosztów..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam łąkę łąki łąka ziemia

sprzedam łąkę 3 ha dobrej klasy ziemia II , II , IV Działka znajduje się w miejscowości Dobrzelin. Cena do małej negocjacji


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"