Zarząd ZM „Bzura” złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa

Gospodarka, Zarząd „Bzura” złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/10/2019 14:20
Martyna Czekalska

Zarząd Związku Międzygminnego „Bzura” złożył w sądzie pozew przeciwko Skarbowi Państwa – wojewodzie łódzkiemu na kwotę ponad 73,8 mln zł.

ZM „Bzura” jest realizatorem zadania polegającego na Budowie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych (gmina Bielawy). Zrzesza 19 gmin z terenu województwa łódzkiego. Zakład od 1 września 2018 roku miał przyjmować odpady mieszkańców gmin należących do związku.

 - W trakcie realizacji robót budowlanych wojewoda łódzki uchylił dwukrotnie decyzję starosty łowickiego nr 683/2013 z dnia 9 grudnia 2013 r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę RZZOK w Piaskach Bankowych, uniemożliwiając tym samym dalszy proces inwestycyjny i przyczyniając się bezpośrednio do utraty finansowania projektu – czytamy w notatce prasowej ZM „Bzura” przesłanej do naszej redakcji.

Wczoraj (2 października) zarząd związku złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa-Wojewodzie Łódzkiemu na kwotę 73 855 395,00  za szkodę wyrządzoną poprzez wydanie niezgodnych z prawem ostatecznych decyzji wojewody łódzkiego z dnia 30 sierpnia 2017 r.  i z dnia 19 kwietnia 2018 r.

Zarząd ZM „Bzura” złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa komentarze opinie

  • Max - niezalogowany 2019-10-03 19:59:33

    Brawo! Dość urzędniczej swawoli i nielegalnych działań.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama