6°C lekkie zachmurzenie

Zasłużony dla miasta Łowicza. Są pierwsze wnioski o przyznanie tytułu

Urząd Miejski, Zasłużony miasta Łowicza pierwsze wnioski przyznanie tytułu - zdjęcie, fotografia

Do Urzędu Miejskiego trafiły pierwsze wnioski o przyznanie tytułu zasłużonego dla miasta Łowicza. Nie wszystkie będą mogły zostać rozpatrzone.

Rada Miejska w Łowiczu w marcu ustanowiła nowy tytuł dla uhonorowania osób zasłużonych dla rozwoju miasta w pięciu kategoriach: gospodarczej, społecznej i charytatywnej, kulturalnej i artystycznej, edukacyjnej i naukowej oraz sportowej.

Łowicki Klub Seniora „Radość” wystąpił z wnioskiem o nagrodzenie w ten sposób swojej prezes Anny Bieguszewskiej, natomiast Stowarzyszenie Wychowanków Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Łowiczu wnioskuje o uhonorowanie Czesława Suta.

- Oba wnioski powinny zostać poprawione, ponieważ zostały złożone na niewłaściwym druku - informuje Michał Zalewski, kierownik miejskiego biura ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych. Po spełnieniu tych wymagań wnioski zostaną zaopiniowane przez powołaną do tego celu komisję, a następnie trafią pod obrady łowickiej rady.

W lipcu do ratusza trafił też wniosek o pośmiertne wyróżnienie Heleny Kubicy (z domu Białas). Jak czytamy w piśmie, pochodząca z Bąkowa Górnego kobieta zmarła w tym roku w wieku 98 lat. Pielęgnowała folklor i tradycje, m.in. oddała chałupę do skansenu wsi łowickiej w Maurzycach, a także pamiątki do Muzeum w Łowiczu.

Wniosek nie spełnia jednak wymogów zawartych w regulaminie. Jak podkreśla Michał Zalewski, tytuł osoby zasłużonej może być przyznany jedynie mieszkańcom miasta nad Bzurą, a nie ziemi łowickiej. Ponadto wniosek złożyła osoba prywatna, co również jest niezgodne z regulaminem.

Zgodnie z nim o nadanie tytułu mogą wystąpić organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, związki i stowarzyszenia zawodowe, podmioty gospodarcze, a także co najmniej 50 pełnoletnich mieszkańców Łowicza.

Zasłużony dla miasta Łowicza. Są pierwsze wnioski o przyznanie tytułu komentarze opinie

 • gość 2018-08-02 21:36:28

  Podmiot gospodarczy vs 50 obywateli - kto Wam te proporcje układał? Podmiotem gospodarczym jest każdy przedsiębiorca wpisany do CEiDG - czyli nawet 1 osobowo można zgłosić ...

 • Wrrrrrrr - niezalogowany 2018-08-03 09:05:10

  Czyli jeśli ktoś, kto mieszka poza miastem, a robi w tym mieście dla tego miasta i jego mieszkańców więcej, niż większość jego obywateli, to już jest "be" Piękne towarzystwo wzajemnej adoracji powstaje. Brawo.

 • gość 2018-08-03 14:31:03

  Dla mnie wszystko jest jasne i logiczne.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-04 10:39:40

  no chyba zwariował z tym honorowymi obywatelami a szczególnie z p.Bieguszewska

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.