Zbigniew Bródka chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej

Łyżwiarstwo szybkie, Zbigniew Bródka chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 24/01/2018 08:58
Martyna Czekalska

Zbigniew Bródka został chorążym polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Panczenista UKS Błyskawica Domaniewice poniesie biało-czerwoną flagę podczas ceremonii otwarcia imprezy.

Zawodowy strażak z Łowicza w Korei będzie bronił złotego medalu w wyścigu na 1500 metrów. Wychowanek trenera Mieczysława Szymajdy cztery lata temu wyprzedził drugiego Koena Verweija z Holandii o trzy tysięczne sekundy. W Soczi Zbigniew Bródka sięgnął również po brązowy medal w biegu drużynowym wspólnie z Janem Szymańskim i Konradem Niedźwiedzkim.

Łyżwiarz z Domaniewic nie ukrywa, że rola chorążego polskiej reprezentacji olimpijskiej to duma i zaszczyt. - Oglądając Igrzyska w Salt Lake City marzyłem o udziale w tej imprezie, kontuzja wykluczyła mnie z Turynu, w Vancouver to marzenie się spełniło, do Sochi pojechałem po medal a właściwie dwa, w PyonChang poprowadzę naszą reprezentacje, to piękne uczucie jak spełniają się twoje marzenia :) - napisał na swoim Facebooku Zbigniew Bródka.

Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu odbędą się w dniach 9 - 25 lutego. Weźmie w nich udział 58 polskich sportowców. Zbigniew Bródka został wybrany chorążym biało-czerwonej reprezentacji jednogłośnie.

Fot. Zbigniew Bródka Facebook

Reklama

Zbigniew Bródka chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej komentarze opinie

  • gość 2018-01-24 10:06:27

    czyli medalu nie bedzie, klatwa chorazego

  • gość 2018-01-25 10:20:28

    Tylko flage poniesie , bo forma lichutka.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama