Zbigniew Bródka i Artur Janicki z medalami mistrzostw Polski

Łyżwiarstwo szybkie, Zbigniew Bródka Artur Janicki medalami mistrzostw Polski - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/10/2018 11:21
Martyna Czekalska

Panczeniści UKS Błyskawica Domaniewice Zbigniew Bródka i Artur Janicki kilkukrotnie stawali na podium mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w dniach 26-28 października w Tomaszowie Mazowieckim.

W mistrzostwach Polski seniorów przeprowadzono równolegle klasyfikację młodzieżowców.

W pierwszym dniu zawodów Artur Janicki wywalczył brązowy medal na dystansie 5000 metrów z wynikiem 6:50,50. Rezultat ten dał mu jednocześnie złoto w kategorii młodzieżowców. Znacznie słabiej wypadł Sebastian Janicki, który zajął szesnaste miejsce w wyścigu na dystansie 500 metrów z wynikiem 38,54.

Drugiego dnia podopieczni trenera Mieczysława Szymajdy wywalczyli dwa medale. Mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka zwyciężył na swoim koronnym dystansie 1500 metrów z czasem 1:50,62. Artur Janicki z czasem 1:54,39 był szósty, a jednocześnie trzeci w klasyfikacji młodzieżowców. Kolejny nieudany występ zanotował Sebastian Janicki, który z wynikiem 2:09,04 zajął dopiero 22. miejsce. Rezultat ten dał mu ostatnią, dziewiątą lokatę w gronie młodzieżowców.

34-letni Bródka wywalczył też srebro w wyścigu masowym, zdobywając 41 punktów. Artur Janicki z 10 punktami na koncie był piąty wśród seniorów i trzeci wśród młodzieżowców.

Ostatni dzień mistrzostw przyniósł kolejne medale dla panczenistów z Domaniewic. Zbigniew Bródka wywalczył brązowy medal na dystansie 1000 metrów z czasem 1:11,91. Sebastian Janicki był dziewiętnasty z wynikiem 1:19,44, co dało mu dziewiąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Drugi z braci Janickich, Artur, zakończył mistrzostwa udanym startem na 10.000 metrów. 20-latek z czasem 14:10,62 zdobył brązowy medal w kategorii seniorów i srebrny medal w rywalizacji młodzieżowców.

- Występ Zbyszka Bródki i Artura Janickiego uważam za bardzo udany - ocenia trener Mieczysław Szymajda. Nie można tego powiedzieć o starcie Sebastiana Janickiego, który rozczarował.

Fot. Radosław Tafliński

Zbigniew Bródka i Artur Janicki z medalami mistrzostw Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama