9°C bezchmurnie

Zbigniew Bródka rozpoczął olimpijski sezon

Łyżwiarstwo szybkie, Zbigniew Bródka rozpoczął olimpijski sezon - zdjęcie, fotografia

Panczenista UKS Błyskawica Domaniewice Zbigniew Bródka zainaugurował w holenderskim Heerenveen zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Najważniejszą imprezą w sezonie 2017/2018 będą przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu.

Inauguracyjne zawody Pucharu Świata odbyły się w weekend 10-12 listopada.

W pierwszym dniu panczenista z Domaniewic wraz z Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim wystartował w wyścigu drużynowym. Polacy z wynikiem 3:46,13 zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu w gronie trzynastu zespołów. Zwyciężyli reprezentanci Korei Południowej (3:40,20).

W sobotnim wyścigu na 1500 metrów słabszej grupy B Zbigniew Bródka z czasem 1:47,66 był jedenasty. Najszybszy w stawce liczącej 33 zawodników był Min Seok Kim z Korei Południowej, który osiągnął wynik 1:44,97.

- Wyniki na pewno powinny być lepsze, ale trzeba pamiętać, że Zbyszek miał uraz i to się odbiło na jego dyspozycji - zauważa Mieczysław Szymajda, opiekun klubowy Zbigniewa Bródki. Mistrz olimpijski z Soczi z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego uda nie wziął udziału w październikowych mistrzostwach Polski.

- Trzeba pamiętać również, że nie jest to część sezonu, gdzie ta forma powinna być najwyższa. Wiadomo, że szczyt formy ma nastąpić w trakcie igrzysk olimpijskich, które odbędą się w lutym przyszłego roku - podkreśla szkoleniowiec panczenisty.

Fot. Zbigniew Bródka Facebook

Zbigniew Bródka rozpoczął olimpijski sezon komentarze opinie

  • gość 2017-11-15 10:17:10

    Rozpocząć zawsze warto ino z rozmachem pózniej.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu