Zbliża się III Dzień Zdrowia i Sportu w I LO w Łowiczu


Portal lowicz24.eu
Autor: Mirka Czubak
12/09/2019

Edukacja Łowicz
  • 20WRZ

    Kiedy: , godzina: 09:30
    Gdzie: boisko przy I LO

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu wspólnie z Sanepidem w piątek (20 września) organizuje " Dzień zdrowia i sportu ". To już III edycja wydarzenia, do udziału którego organizatorzy zapraszają uczniów I LO, szkół podstawowych oraz mieszkańców Łowicza i okolic.

Ideą projektu jest aktywizacja sportowa młodzieży oraz zwrócenie uwagi na istotę wykonywania badań profilaktycznych, wyrabianie dobrych nawyków i prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia.

Już od godziny 9:30 w „Chełmońskim” , dla uczestników wydarzenia zaplanowano dużo atrakcji. W ramach programu młodzież będzie miała okazję wziąć udział, m.in. w pokazach Aikido i Judo, ćwiczeniach na symulatorze jazdy na motocyklu, lekcjach tenisa ziemnego, treningu na trampolinach oraz pokazach wykorzystywania koni w nauce i rehabilitacji.

Ponadto uczniowie I LO wezmą udział w konkursie na najlepsze fit ciasto, którym na zakończenie poczęstują uczestników wydarzenia. Przy stoisku policji, młodzież i dorośli będą mieli możliwość założenia narkogoogli i alkogoogli. To specjalne okulary, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków.

Dodatkowo w strefie konsultacyjno - edukacyjnym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu, która współorganizuje III Dzień Zdrowia i Sportu, uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań. Na boisku przy I LO ustawione zostaną specjalne busy i namioty gdzie przeprowadzane będą badania i konsultacje medyczne m.in. pomiar ciśnienia krwi, cukru, konsultacje z dietetykiem, porad w dermobusie oraz dentobusie (możliwość skorzystania tylko z dowodem osobistym).

W programie przewidziano również pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przez Państwową Straż Pożarną

 
Zbliża się III Dzień Zdrowia i Sportu w I LO w Łowiczu - komentarze opinie (1)

gość
17/09/2019

Debile.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Edukacja


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu