Zbliża się kolejna edycja akcji charytatywnej dla Aleksandra Szymańskiego

Wasze sprawy, Zbliża kolejna edycja akcji charytatywnej Aleksandra Szymańskiego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 24/07/2019 13:58
Mirka Czubak
SIER 27
salonie Iwet przy ul. Bolimowskiej 14/18 w Łowiczu godz: 09:00

Planujesz zmienić fryzurę ? Umów się na strzyżenie 27 sierpnia w salonie Iwet i pomóż Olusiowi zebrać pieniądze na kosztowne leczenie i rehabilitację. Tegoroczną edycję akcji charytatywnej dla Aleksandra objął swoim patronatem burmistrz miasta Łowicz, Krzysztof Jan Kaliński.

Aleksander Szymański urodził się przedwcześnie z powodu odklejenia się łożyska. Był reanimowany, przebywał w Klinice Intensywnej Terapii w Matce Polce w Łodzi, gdzie rozpoznano czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec wymaga stałej (4 razy w tygodniu), intensywnej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, neurologicznej, okulistycznej, logopedycznej, opieki ortopedy oraz rehabilitantów.

Po operacji rizotomii (przecięciu kilku wybranych włókien nerwów czuciowych wychodzących z mięśni i wstępujących do rdzenia kręgowego) dzięki zaangażowaniu wielu osób Olek robi niesamowite postępy. Jednak aby chłopiec miał szansę na samodzielne funkcjonowanie, potrzebna jest ciągła i kosztowna rehabilitacja, której miesięczny koszt to 5 tys. zł.

Z okazji szóstych urodzin Aleksandra Szymańskiego, które chłopiec obchodzi 31 sierpnia utworzone zostało wydarzenie na Facebook „Szóstka na szóste urodziny Olusia” ( https://www.facebook.com/events/611050202714283/), jeden z salonów kosmetyczno - fryzjerskich cały dochód ze strzyżeń, modelowania i henny oraz regulacji brwi przeznaczy właśnie na dalszą jego rehabilitację.

Szczytna akcja odbędzie się 27 sierpnia (wtorek). W tym dniu w salonie Iwet przy ul. Bolimowskiej 14/18a lokal 01 w Łowiczu za wykonane usługi zapłacicie według własnego uznania. Pieniądze, które trafią do puszki zostaną przekazane na dalszą rehabilitacje małego jubilata. Już dziś warto zadzwonić i umówić się z pracownikami salonu, którzy będą czekać na hojnych klientów w godzinach od 9 do 18.

Tego dnia odbędzie się również kiermasz, z którego dochód zasili konto Olka, a na przybyłych darczyńców czekać będzie sporo atrakcji i kilka miłych niespodzianek. W akcję angażują się również służby penitencjarne oraz osadzeni z łowickiego ZK, którzy przygotowują prace rękodzielnicze, które trafią na kiermasz. Prace powstaną podczas zajęć kulturalno-oświatowych, jest to jedna z form oddziaływania resocjalizacyjnego wobec więźniów.

Każdy kto nie może tego dnia przyjść do salonu może pomóc wpłacając dowolną kwotę na subkonto Olka (info na plakacie) Warto również dołączyć do grupy na Facebooku, gdzie administratorzy przeprowadzają licytację ofiarowanych przedmiotów. https://www.facebook.com/groups/1368489573229941/about/

Zachęcamy wszystkich to wzięcia udziału w wydarzeniu.


 

Zbliża się kolejna edycja akcji charytatywnej dla Aleksandra Szymańskiego komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 18:48:42

  Rozumiem potrzeby Olusia, jednak rodzice mają piękny dom, auto, są po prostu zamożni, dlatego proszę rozważyć możliwość pomocy dzieciom z ubozszych rodzin.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 19:02:24

  Słuszne słowa przedmówcy Gościa!

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 19:29:38

  To co, maja mieszkac pod mostem i chodzic pieszo? To teraz powinni sprzedac dom i auto, zebys byl zadowolony? I raczyl wesprzec ta rodzine? To ,e ktos ma dom, samochód i inne wygody nie oznacza ze go stac na leczenie dziecka, co maja zrobic ludzie kiedy kiedys byli bogaci, wszystko posprzedawac? Wam sie nigdy nic nie podoba, no chyba ze jestes katolikiem wtedy przepraszam, mogles tak zareagowac.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 21:57:38

  Myślę że dużym wsparciem finansowym byłaby też regularna pomoc cioci Olusia, która ma bardzo dochodową klinikę ortodontyczną w Warszawie, ja oczywiście ze swoich zasobów finansowych przekażę kwotę maksymalnie możliwą ponieważ zarabiam najniższą krajową i też mam chore dziecko...

 • gość 2019-07-25 07:28:37

  Tym bardziej dziwie się poprzednikowi , bo chyba mając chore dziecko powinieneś wiedzieć jaki to obowiązek i wyrzeczeń wymaga opieka nad takim dzieckiem. Nie lepiej czekać na mannę z nieba i tylko pretensje. Trzeba pogratulować osobom , które chcą pomóc maluchowi. Dzięki takim osobom serce rośnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 11:18:17

  Takich dzieci jak Oluś jest bardzo dużo. Niestety ich rodzice nie mają takiego przebicia i znajomości, by organizować akcje charytatywne. Współczuję rodzinie, ale kiedy ma się chore dziecko żyje się skromnie. Ja w takiej sytuacji sprzedałbym dom i samochód, a każdy grosz przeznaczyłbym na leczenie dziecka.
  Widać, że mama chłopca ma inne potrzeby, woli wydawać kasę na ciuchy.

 • Do Gość powyżej - niezalogowany 2019-07-25 14:10:07

  Spójrz najpierw w lustro i pomyśl zanim napiszesz swoje mądrości i wskazówki dla rodziców walczących o swoje niepełnosprawne i chore dzieci. To Oni są bohaterami bo codziennie muszą ponosić trud i ciężko pracować o rozwój dziecka.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-25 21:22:12

  Tak czytam te komentarze i naprawdę aż mi żal co niektórych... Pomoc należy się każdemu bez względu na to kim jest i co robi.
  Wszystkim nie da się pomóc... A co powiecie o pomocy dla zwierząt? Przecież mozna by powiedzieć że też nie potrzeba bo dadzą sobie radę...
  Przeraża mnie sposób takiego myślenia... Troszkę więcej empatii...
  A kto komu zabroni zrobić zbiórkę dla innych dzieci? Zróbcie a nie tylko piszecie...

 • Gość - niezalogowany 2019-07-26 12:36:37

  Czepiacie się tego co mają rodzice a niektórzy mają po 10 dzieci (500+) i GOPS lub Mops i wiele dodatków stać ich na papierosy i alkohol dodatkowo skrywana przemoc w rodzinie i też wyciągają ręce po jeszcze do Caritas, szlachetnej paczki itp, a Wy wtedy dajecie bez słowa i się cieszycie że wspomagacie a dla dziecka niepełnosprawnego taki bunt i takie komentarze, wstyd i hańba.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 00:30:32

  Rozumiem, że proszą o pomoc finansową, jednak warto spojrzeć na wypasione auto i dom rodziców, a pomoc finansową przekazać mniej zamożnym dzieciom, z takimi samymi potrzebami kosztownego leczenia...

 • gość 2019-07-27 08:07:58

  ja p***e może zróbmy selekcję komu się należy pomoc a komu nie ? masakra jakaś. Człowieku podjedź na parking marketu np ( Lidla ) i zobacz jakie fury stoją dla miejscach parkingowych dla rodzin z dziećmi :)
  Chyba ktoś zazdrości akcji :) :) Niemniej jednak jest ona bardzo fajna :) :)
  Co do słów "proszą" też bym się zastanowił czy przedmówca na pewno ma rację :) Z tego co wiem to jest spontaniczna akcja, która powstała nie na prośbę "wypasionych" rodziców :)
  I tak to jest jak ktoś nie wie a pisze :)
  Pomoc należy się każdemu, nie segregujmy ludzi...

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 13:37:52

  Przecież nikt nie zmusza do dawania ,akcja w salonie jest jak najbardziej obopulna bo właścicielka rezygnuje ze swojego dochodu ,a przecież to jej decyzja.A rodzice Olka do nikogo ręki po kasę nie wyciągają I uważam ,że zyją jak normalni ludzie pracujący .

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 14:46:41

  Oczywiście pomoc im się należy. Ale niestety widać siłę znajomości. Byłam kilkukrotnie na imprezach w słusznym celu i niestety sponsorów znacznie mniej i kwota finalnie zebrana też znacznie nizsza niż dla Olusua. A rodzice znacznie biedniejsi. Ta rodzina ma na pewno 200 tysięcy dochodu miesięcznie. A wsparcie niewspolmierne do innych biedniejszych dzieci. Pomagajmy ,Ale pamiętajmy o mnie znanych chorych Łowiczanach.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 14:48:16

  Rocznie oczywiście.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-27 19:34:20

  Nie zagalopowuj się pani za bardzo bo w necie Rodo iP nie są anonomowe.

 • Janek - niezalogowany 2019-07-27 22:30:28

  Odebrać 500+ :)

 • ORGANIZATOR - niezalogowany 2019-07-27 22:58:14

  Po pierwsze: Nikt nikogo nie prosił o pomoc.
  Po drugie: Nikt nikogo nie zmusza do wzięcia udziału w spontanicznej akcji jakich jest wiele w Łowiczu :)
  Po trzecie zapraszam do kontaktu z organizatorem którego dane znajdziecie na stronie zbiórki.gov
  Po czwarte: Troszkę więcej opamiętania :) Wszystkie naruszenia dotyczące prywatności będą zgłaszane odpowiednim organom :)
  Po piąte: Czy ja się doczytałem ponad 200 tyś miesięcznie dochodu ? :) jeśli tak to 212kk jak się nie mylę :) Prawnicy jednak to zweryfikują :)

 • Gość - niezalogowany 2019-07-30 08:56:54

  Oczywiście że rodzice nie powinni sprzedawać auta,domu itp. Ale wystarczy nie chodzić do kosmetyczki co tydzień, jeździć na tańsze wakacje, ubierać ciuchy mniej znanych firm i przede wszystkim wziąć się samemu do pracy a nie zatrudniać armię ludzi do ogarnięcia domu.

 • gość 2019-07-31 16:16:56

  Nikt nikomu nie zabraniał się uczyć :)

 • WyższaFormaInteligencji - niezalogowany 2019-08-12 14:23:01

  Na pierwszym rzut oka widać, które komentarze pisane są przez rodzinę i znajomych państwa Szymańskich. Mnie osobiście byłoby wstyd, żyjąc na takim poziomie, wyciągać jeszcze ręce po pieniądze od obcych ludzi. No, ale ja nie jestem bogaty.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama