6°C lekkie zachmurzenie

Zbliża się Międzynarodowe Łowickie Forum Gospodarcze

Kiedy: 2018-09-07 , godzina: 10:00 | Gdzie: Hotel ECO

Już 7 września o godzinie 9.30 w hotelu ECO w Łowiczu odbędzie się Międzynarodowe Łowickie Forum Gospodarcze oraz Startup Sprint Łowicz.

Wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy i ma charakter otwarty. Forum ma być platformą dyskusji, wymiany poglądów, doświadczeń pomiędzy praktykami biznesu, samorządowcami oraz ekspertami, okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, także międzynarodowych.

Założeniem jest, aby było ono doskonałą okazją do promocji lokalnych firm, podniesienia rangi gospodarczej regionu, nawiązania nowych relacji podczas spotkań, które umożliwią zainteresowanym stronom dyskusję o potencjalnych obszarach współpracy i realizacji wspólnych celów biznesowych.

Wydarzenie jest częścią dużego projektu realizowanego przez Urząd Miasta Łowicz pn.: „Łowicz - centrum przetwórstwa rolno-spożywczego”, którego celem jest promocja regionu łódzkiego ze szczególnym uwzględnieniem roli Łowicza, jako wiodącego centrum przetwórstwa rolno – spożywczego. Realizacja projektu jest też platformą dla stworzenia warunków dla internacjonalizacji działalności gospodarczej przedsiębiorstw regionalnych oraz budowanie powiązań gospodarczych. Najlepszą ku temu drogą jest zachęcenie przedsiębiorców działających na terenie Łowicza do współpracy i poszukiwania różnorodnych sposobów takiej kooperacji. Jednym z nich może być relacja biznesowa korporacja – startup, o czym więcej dowiedzą się Państwo podczas Forum.

Organizatorzy kładą nacisk na pokazanie przedsiębiorców z terenu Łowicza, jako dobrej marki. Dlatego, jako gości zaprosiliśmy firmy wywodzące się z regionu, które odniosły już sukces i podzielą się doświadczeniem, w jaki sposób udało się go osiągnąć. Takie działania motywują, inspirują, a tym samym wpływają na pozytywny wizerunek miasta, które wspiera lokalny biznes, promuje lokalnych przedsiębiorców, a to pokazuje potencjał miasta, lokalnych firm, które stają się ambasadorami regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu przedstawicieli lokalnych firm, instytucji, młodych przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką startupów, finansowania pomysłów innowacyjnych. Informacje o wydarzeniu, rejestracja i agenda wydarzenia znajduje się na www.forum.lowicz.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Patronat medialny objął portal lowicz24.eu, mycompany, Enterprise Forum Poland, zaś pod kątem gospodarczym wydarzenie wspierają Maspex i EIT Food.

 

Międzynarodowe Łowickie Forum Gospodarcze wraz z Łowicz Startup Sprint organizowane jest w ramach realizacji projektu „Łowicz-Centrum przetwórstwa rolno spożywczego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020).

Zbliża się Międzynarodowe Łowickie Forum Gospodarcze komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.