16°C mgła

Zbliża się Niedziela w skanscenie w Maurzycach

Kiedy: 2018-08-12 , godzina: 12:00 | Gdzie: Skansen w Maurzycach

Warsztaty z papieroplastyki, piekarnicze oraz haftu koralikowego, a także zajęcia dla dzieci i rodziców – to tylko nieliczne atrakcje, jakie przygotowało Muzeum w Łowiczu podczas Niedzieli w skansenie w Łowiczu.

Muzeum w Łowiczu po raz kolejny zaprasza mieszkańców powiatu łowickiego na spędzenie najbliższej niedzieli (12 sierpnia) w Muzeum Wsi Łowickiej we wsi Maurzyce. W trakcie pięciogodzinnego wydarzenia (12-17) na zwiedzających przygotowano szereg atrakcji.

W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można zapoznać się z dawnymi, często zapomnianymi przepisami na pieczywo i domowe wypieki. Uczestnicy poznają sekrety przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.

W programie znajdą się także zajęcia z papieroplastyki – uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickich ozdób w postaci firanek papierowych. Miłośnicy wyszywania zgłębią warsztat na lekcjach haftu koralikowego.

Dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy na zajęcia „Modzimy po księżacku”. Podczas zajęć będzie można wykonać pracę inspirowaną tradycyjnym strojem łowickim. W warsztatach wykorzystane zostaną materiały papieroplastyczne, także te które można pozyskać z recyklingu.  (godz. 12.00 i 14.30).

Natomiast wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w spacerze po skansenie z tematem przewodnim – „Opowieści spod księżackich strzech”. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała dawna wieś łowicka, poznają typy zagród oraz materiały i techniki budowlane. Nie zabraknie ciekawostek na temat ludowej architektury. (godz. 13.00 i 15.00).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Zbliża się Niedziela w skanscenie w Maurzycach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się