Zbliża się „Spotkanie z Kulturą Kaszub” w Łowickim Ośrodku Kultury

Warsztaty, Zbliża „Spotkanie Kulturą Kaszub” Łowickim Ośrodku Kultury - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/11/2019 09:31
Mirka Czubak
GRU 07
ŁOK godz: 13:30

Miasto Reda jest od wielu lat miastem partnerskim Łowicza. W ramach współpracy samorządy obu miast organizują wspólnie różnego rodzaju wydarzenia. Jednym z nich będzie „Spotkanie z Kulturą Kaszub”, które już 7 grudnia odbędzie się w Łowickim Ośrodku Kultur.

- Warto poznawać inne kultury, tradycje i obrzędy, szczególnie jeśli są równie interesujące i barwne jak nasze łowickie – mówi burmistrz miasta Łowicza, Krzysztof Kaliński. Doskonałą okazją do tego będzie wydarzenie organizowane, 7 grudnia w Łowickim Ośrodku Kultury.  Na uczestników wydarzenia czeka sporo atrakcji.

Podczas sobotniego spotkania będzie można wziąć udział w różnorakich warsztatach: tanecznych z zespołem Modroki z Redy( budynek SP nr 1 Al. Sienkiewicza 2), haftu kaszubskiego z twórczynią ludową Reginą Kobus ( (sala audiowizualna ŁOK, I piętro), gwary kaszubskiej pod kierunkiem Radosława Kamińskiego (sala lustrzana taneczna ŁOK, I piętro) oraz zwyczajów i tradycji kaszubskich pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej (sala plastyczna , I piętro).

Na warsztaty. Które rozpoczną się o godz. 13:30 obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 830 91 45 

Z kolei o  godz. 17:00 w sali Kina Feniks odbędzie się prezentacja filmu o Redzie. A  zaraz po niej będzie można wysłuchać prelekcji o zwyczajach kaszubskich, historii i walorach regionu. Wieczorem zaplanowano również dwa występy. Na scenie ŁOK zaprezentuje się zespół ludowy „MODROKI”  oraz redzki wokalista - Krzysztof Kreft.

„Spotkanie z Kulturą Kaszub” zakończy prezentacja i degustacja potraw, przygotowanych przez członków Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego pod kierunkiem Danuty Bieńkowskiej (sala USC).
 

Zbliża się „Spotkanie z Kulturą Kaszub” w Łowickim Ośrodku Kultury komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama