Zduńskie Ogniki przyznane! Za nami I Festiwal Piosenki Polskiej w Zdunach (DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO)

Konkursy, Zduńskie Ogniki przyznane! Festiwal Piosenki Polskiej Zdunach (DUŻO ZDJĘĆ VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/12/2019 20:23
Martyna Czekalska

W sali widowiskowej Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Zdunach odbył się koncert laureatów I Festiwalu Piosenki Polskiej „Zduńskie Ogniki”. Nagrodę Grand Prix odebrała Magdalena Tomecka z Łowicza.

Trzydniowy festiwal rozpoczął się w piątek (29 listopada) od konkursowych przesłuchań. Przed jury zaprezentowało się 76 wykonawców występujących w pięciu kategoriach wiekowych. Następnego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach wokalnych. Poprowadziła je Justyna Panfilewicz, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i interpretatorka poezji śpiewanej.

W niedzielne popołudnie odbyła się gala finałowa. Otworzył ją wspólny występ laureatów konkursu. Po nim werdykt jury przedstawiła Ewa Smerecka, dyrektor Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Zdunach. Nagrodami były pamiątkowe statuetki, czyli ogniki, a także dyplomy oraz upominki.

W kategorii I (6-9 lat) jury w składzie: Barbara Słabicka, Janusz Kwiatosiński i Krzysztof Raczyński nie przyznało pierwszego miejsca. Drugie miejsce wywalczyła Nikola Stefaniak, a trzecie ex aequo Nadia Czubacka i Michalina Śmigielska. Komisja wyróżniła ponadto Zofię Wojtysiak.

Gabriela Łukasik zajęła pierwsze miejsce w kategorii II (10-12 lat). Druga była Milena Markowska, a trzecia Agata Ciesielska. Wyróżniono czworo wokalistów: Patrycję Wojciechowską, Karinę Gradomską, Martę Gruchałę oraz Tobiasza Kopczyńskiego.

Najwięcej uczestników rywalizowało w kategorii III (13-15 lat). - Komisja stwierdziła jednogłośnie, że w tej kategorii wybór laureatów był najtrudniejszy, a poziom był zdecydowanie najwyższy - przyznała dyrektor BPiDK w Zdunach.

Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Mateusz Warzywoda i Natalia Kawyszyn. Laureatką drugiej nagrody została Nadia Tomczak, a trzecie miejsce zajęła Malwina Ciesielska. Oto wyróżnieni wykonawcy: Karolina Graszka, Maciej Łapaj, Weronika Wiśniewska i Weronika Godziszewska.

W kategorii IV (16-18 lat) zwyciężyła Maja Ciesielska. Drugie miejsce przyznano Patrycji Jakubiak, a trzecie ex aequo Natalii Kubel i Norbertowi Kuświkowi. Wyróżnienie trafiło do Weroniki Kołodziejczyk.

W ostatniej, V kategorii (19 lat i więcej) nie przyznano trzech pierwszych miejsc. Jury postanowiło wyróżnić jednak Andrzeja Włodarczyka.

Nagrodę Grand Prix za najlepsze wykonanie otrzymała Magdalena Tomecka. Ponadto przyznano wyróżnienia dla najmłodszej uczestniczki, niespełna 6-letniej Patrycji Balik, oraz dla najbardziej charyzmatycznego uczestnika, którym okazał się Krzysztof Jędrachowicz.

- Wierzę, że był to pierwszy festiwal, ale nie ostatni - przyznał Krzysztof Skowroński, wójt gminy Zduny. Samorządowiec ma nadzieję, że formuła się przyjmie i będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Włodarz gminy dał też próbkę swoich wokalnych możliwości, przekonując że „śpiewać każdy może”. Chciał w ten sposób zachęcić mniej odważne osoby, aby nie bały się wyjść na scenę i za rok zgłosiły swój udział w festiwalu.

Zachęcamy do oglądania obszernej galerii zdjęć oraz fragmentów koncertu galowego!

 

Zduńskie Ogniki przyznane! Za nami I Festiwal Piosenki Polskiej w Zdunach (DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama