Zduny: pijany 50-latek za kierownicą opla. Zatrzymał go policjant po służbie

Kronika policyjna, Zduny pijany latek kierownicą Zatrzymał policjant służbie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/09/2019 13:17
Martyna Czekalska

Do 2 lat więzienia grozi 50-letniemu mieszkańcowi powiatu łowickiego, który w stanie nietrzeźwości kierował osobowym oplem. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymał funkcjonariusz łowickiej policji w czasie wolnym od służby.

Do zdarzenia doszło w Zdunach w ostatni piątek (30 sierpnia) przed godziną 13. Podróżujący swoim prywatnym samochodem policjant łowickiej drogówki zauważył opla astrę. Podejrzewał, że może nim kierować osoba pod wpływem alkoholu.

Mimo że funkcjonariusz był w czasie wolnym od służby, postanowił zatrzymać obserwowany samochód. Na ul. Sportowej zajechał mu drogę. Gdy otworzył drzwi opla poczuł silną woń alkoholu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a następnie powiadomił dyżurnego łowickiej policji.

- Na miejsce przyjechali funkcjonariusze ruchu drogowego, a gdy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że 50-letni mieszkaniec powiatu łowickiego ma 2 promile alkoholu w organizmie – czytamy na stronie internetowej KPP w Łowiczu.

Nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał dodatkowo uprawnień do kierowania, za co grozi kara grzywny. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 50-latkowi grozi natomiast kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przypadek, gdy łowicki policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Ostatnio podobne zdarzenie miało miejsce w Bogorii Dolnej (gmina Zduny). Pisaliśmy o tym tutaj: https://lowicz24.eu/artykul/lowickie-kompletnie/733866

30 sierpnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. Przed godz. 10:30 na Krępie (gmina Domaniewice) wyeliminowano z ruchu 55-letniego łodzianina, który kierował daewoo lanosem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. 1,4 promila miał kierujący motorowerem 48-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który został zatrzymany w Bobrownikach (gmina Nieborów) przed godz. 16:30.

Następnego dnia w ręce stróżów prawa wpadł 34-latek z powiatu łowickiego. Mężczyzna kierował oplem astrą mając prawie 0,7 promila. Wszystkim grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zduny: pijany 50-latek za kierownicą opla. Zatrzymał go policjant po służbie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:35:29

    pijaków będą zatrzymywać coraz więcej bo tylko głupek bez uprawnień żeby móc jechać pije na odwage i się koło zamyka.to nie jest kraj dla mądrych ludzi

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 16:36:11

    Żaba ?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama