Zebrania mieszkańców: osiedle Kostka

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Kostka - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/10/2017 21:38
Martyna Czekalska

Blisko 40 mieszkańców osiedla Kostka wzięło udział w dzisiejszym (16 października) spotkaniu z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Podczas zebrania wyłoniono cztery zadania, które powalczą w finałowym etapie głosowania do budżetu obywatelskiego.

Zebranie odbyło się w hali OSiR nr 1, gdzie swoją siedzibę ma zarząd osiedla Kostka. To pierwsze z dziesięciu zaplanowanych spotkań burmistrza z mieszkańcami Łowicza.

Celem corocznych zebrań jest przedstawienie założeń do przyszłorocznego budżetu miasta oraz wyłonienie trzech osiedlowych inwestycji, z których jedna zwycięży w finałowym głosowaniu do budżetu obywatelskiego.

Burmistrz Krzysztof Kaliński zapowiada, że przyszły rok będzie wyjątkowy pod względem wydatków. Jak wynika ze wstępnych założeń do budżetu, wydatki przekroczą 160 mln zł, podczas gdy dochody planowane są w wysokości 130 mln zł. Te wartości mogą się jeszcze zmienić, ponieważ burmistrzowski projekt planu finansowego na 2018 rok powinien być gotowy najpóźniej 15 listopada.

Mimo przewidywanego około 30-milionowego deficytu, włodarz Łowicza nie zamierza podnosić podatków. Najkosztowniejszymi inwestycjami w przyszłym roku będą modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków oraz budowa wiaduktu i dróg dojazdowych.

Podczas zebrania mieszkańcy wyłonili cztery spośród ośmiu zgłoszonych przez siebie propozycji do budżetu obywatelskiego. Wskazane zadania przeszły do kolejnego etapu głosowania. Oto one:
1. Budowa chodnika przed blokiem nr 5 na os. Kostka i dojścia do bloku od strony garaży (ul. Starościńskiej) do połączenia z blokiem nr 2, również przy bloku od strony sklepu Papirus – 17 głosów.
2. Przebudowa oświetlenia na os. Kostka wspólnie z ŁSM – 8 głosów.
3. Siłownia plenerowa street workout między blokami nr 10 i 11 na os. Kostka – 7 głosów.
4. Budowa (remont) chodników na os. Kostka – 7 głosów.

Finałowe głosowanie potrwa od 10 listopada do 11 grudnia. Spośród powyższych inwestycji będzie można wybrać tylko jedną. Wygra to zadanie, które otrzyma najwięcej głosów. Głosowanie zostanie przeprowadzone drogą internetową oraz tradycyjną (za pomocą kart do głosowania) podczas dyżurów zarządu osiedla.

W tym roku łowiczanie wybiorą również po raz pierwszy jedną inwestycję ogólnomiejską. Będzie w czym wybierać, ponieważ zgłoszono aż 16 propozycji.

Na zebraniu przewodnicząca osiedlowego zarządu Teresa Milczarek poinformowała, że zrezygnowano z utworzenia miejsca spotkań przy ul. Łódzkiej. To jedna część zadania, które wygrało przed rokiem w głosowaniu do budżetu partycypacyjnego.

Burmistrz zapewnił, że jego druga część, czyli wykonanie wiat i utwardzenie miejsca na kontenery na os. Kostka., zostanie zrealizowana do końca roku.

Zebrania mieszkańców: osiedle Kostka komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama