Zebrania mieszkańców: osiedle Przedmieście

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Przedmieście - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/10/2017 22:08
Katarzyna Gajda

Prawie trzy godziny trwało spotkanie obywatelskie na osiedlu Przedmieście. W jego trakcie mieszkańcy dzielnicy wybrali trzy inwestycje, spośród dziewięciu, które wezmą udział w kolejnym etapie głosowania do budżetu partycypacyjnego.

Spotkania obywatelskie są okazją do powiedzenia o kłopotach, trudnościach i uciążliwościach – większych lub mniejszych. Podczas dzisiejszego (17 października) zebrania w Przedszkolu nr 10 „Pod świerkami” padło wiele sugestii i próśb.

Mieszkańcy apelowali na przykład o wykonanie nawierzchni na ulicy Dziewiarskiej. Pewien mężczyzna zdając sobie sprawę, że zadanie ma marne szansę na wykonanie w ramach budżetu obywatelskiego prosił, aby wprowadzić go do budżetu miejskiego.

Po raz kolejny łowiczanie mieszkający przy ul. Czajki pytali kiedy ulica doczeka się kanalizacji oraz drogi i chodnika na miarę XXI wieku. W odpowiedzi usłyszeli, że kanalizacja zostanie doprowadzona w przyszłym roku, na nawierzchnię będą musieli niestety jeszcze poczekać. Mieszkanka tej części Łowicza prosiła o zamontowanie progu zwalniającego na ulicy lub chociaż postawienie nań znaku z ograniczeniem prędkości.

Podczas spotkania padła również sugestia, aby zaopatrzyć lub wymienić stare zniszczone tabliczki z nazwami ulic. Mieszkanka ulicy Motylińskiego pytała o możliwość zamontowania na tejże ulicy progu zwalniającego. Z kolei mieszkaniec Łyszkowickiej zaproponował, aby w próg zaopatrzyć także jego ulicę, dodatkowo wyrównać ją w kierunku Lasku Miejskiego. Wiceburmistrz Bogusław Bończak odpowiedział, że na Motylińskiego jest jeden próg zwalniający, montaż drugiego uniemożliwiają wymogi prawne.

Powrócił także temat zmniejszenia uciążliwości ruchu drogowego m.in. na ul. Powstańców po przebudowie Maspex oraz zanieczyszczeń ulic Piłsudskiego i Kaliskiej przez samochody i ciężki sprzęt, który wyjeżdża z placu budowy zakładu.

Mieszkańcy ulicy Wygoda prosili burmistrza o interwencję na poczcie, w sprawie mylonej korespondencji. - Mylenie ulicy Wygoda z wsią Wygoda i dostarczanie do nas np. korespondencji od komorników jest dla nas bardzo dużym problemem i zapewne do adresatów tych pism również – mówiła mieszkanka ul. Wygoda. Krzysztof Kaliński odpowiedział, że na pewno zajmie się sprawą.

W trakcie zebrania mieszkańcy Przedmieścia wybrali trzy zadania do budżetu obywatelskiego, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu głosowania. Są to:

1. Budowa chodnika przy ul. Wygoda (17 głosów)

2. Oświetlenie ścieżki zdrowia w Lasku Miejskim (16 głosów)

3. Wyposażenie i doświetlenie placu zabaw przy ul. Łyszkowickiej, Włókienniczej i skweru przy ul. Chmielińskiej (11 głosów)

Z w/w inwestycji wybrana zostanie jedna, która realizacji doczeka się w przyszłym roku.

Zebrania mieszkańców: osiedle Przedmieście komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama