Zebrania mieszkańców: osiedle Górki

Zarządy osiedli, Zebrania mieszkańców osiedle Górki - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/10/2017 23:33
Martyna Czekalska

Dyskusja na temat przyszłości działki przy ul. Miodowej, na której diecezja łowicka chciałaby utworzyć nową parafię, zdominowała środowe (18 października) spotkanie burmistrza Łowicza z mieszkańcami osiedla Górki.

W zebraniu wzięło udział blisko 80 mieszkańców dzielnicy. Tak jak w poprzednich latach, najgorętszym punktem obrad była sprawa miejskiej działki przy ul. Miodowej. Nabyciem nieruchomości zainteresowana jest diecezja łowicka, która planuje utworzyć w centrum osiedla parafię pw. św. Jana Pawła II. Wielu mieszkańców nie chce jednak w tym miejscu kościoła.

Na wniosek przewodniczącego osiedlowego zarządu Krzysztofa Janickiego, przegłosowano uchwałę ws. stanowiska dotyczącego spornej działki. Ogólne zebranie mieszkańców nie wyraża zgody na sprzedaż, zamianę lub darowiznę wspomnianej nieruchomości na rzecz Kurii Diecezjalnej Łowickiej pod budowę obiektów sakralnych.

Uchwałę przekazano przewodniczącemu Rady Miejskiej Michałowi Trzosce. Sprawa kościoła na Górkach zostanie poruszona na najbliższej sesji rady.

Podczas zebrania wyłoniono również trzy inwestycje, które przeszły do kolejnego etapu głosowania do budżetu obywatelskiego. Oto one:
1. Zagospodarowanie terenu przy ul. Miodowej (siłownia zewnętrzna, posadzenie drzew, alejki) – 61 głosów.
2. Zabudowa typu street workout na placu przy ul. Miodowej – 46 głosów.
3. Budowa ul. Paderewskiego – 43 głosy.
Dwie pierwsze propozycje dotyczą gruntów przy istniejącym placu zabaw i boisku.

Zebrania mieszkańców: osiedle Górki komentarze opinie

 • gość 2017-10-19 09:49:43

  Propozycje dotyczące placu przy Miodowej dotyczą TYLKO PLACU ZABAW !!!
  Propozycje te są tak sformułowane ,że WPROWADZAJĄ MIESZKAŃCÓW W BŁĄD!!! przez co głosowanie będzie nieuczciwe, niewiarygodne i nieobiektywne – powinno się je unieważnić!!!
  Były zgłaszane zastrzeżenia do tych propozycji, ale władz miasta absolutnie to nie obchodzi -żal jak tu się traktuje ludzi.
  JAK ZWYKLE RÓWNIEŻ NIE UJAWNIONO JAKIE BYŁY INNE PROPOZYCJE MIESZKAŃCÓW.
  Poddaje się do wiadomości publicznej i pod głosowanie tylko te propozycje, które pasują władzą miasta, a nie mieszkańcom.

 • gość 2017-10-19 09:50:52

  Żenada .... siłownie na powietrzu chcą a plac zabaw dla dzieci jest tak okropnie zabrudzony, szkła i różne inne syfy.
  i teraz dołączymy siłownie, będą mieli gdzie śmiecić !!!!!!!!!!!

  Kościołów starczy w Łowiczu.... lepiej zadbać o te co są ...

 • gość 2017-10-19 17:24:22

  Należy przypomnieć księdzu biskupowi, że kościół to my (ludzie – mieszkańcy), a nie on więc jeśli my nie mamy potrzeby kolejnego kościoła to on jako nasz powiernik powinien tak samo twierdzić. Jeśli tego nie czyni to znaczy, że nas nie reprezentuje w tej kwestii i jego prywatne w tym przypadku zdanie się nie liczy. Jeśli ksiądz biskup nie ustąpi w kwestii działki powinniśmy wnioskować do stolicy apostolskiej o zmianę biskupa w naszej diecezji ponieważ nie działa on zgodzie i dla dobra kościoła (naszą) czyniąc krzywdę nam jak i całemu kościołowi katolickiemu cdn…

 • gość 2017-10-19 17:24:55

  cd. Poprzez wzniecanie podziałów społecznych oraz nie stosowanie się do najważniejszych przykazań: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych – Ewangelii Marka Mk 12,29-31. cdn.

 • gość 2017-10-19 17:25:28

  cd. Władze kościelne w Łowiczu ulegają jakby również bałwochwalstwu – grzech polegający na oddawaniu czci fałszywym bóstwom. W szerszym sensie przywiązywanie nadmiernej wagi do spraw doczesnych kosztem Boga. W teologii Św. Pawła pojęcie bałwochwalstwa jest poszerzone i obejmuje także chciwość (Kol 3,5; Ef 5,5) rozumianą jako kult pieniądza traktowanego jak bożek, któremu ludzie służą niczym Bogu najwyższemu. Przedmiotem bałwochwalczej żądzy może być również władza (Ap 13,8) i rozkosze życiowe (Tt 3,3).

 • gość 2017-10-20 16:05:31

  żydzi chcą budować sobie świątynie. Trzeba im tłumaczyć koran.

 • Mieszkaniec.... - niezalogowany 2017-10-23 12:45:40

  A może najpierw zrobić należy drogi, chodniki,oświetlenie i inne inwestycje związane z funkcjonowaniem miasta czy dzielnicy a nie montować zabawki z których będą korzystać jednostki bo juz np. nie chodzą i nie jeżdżą po błocie do kolan. Dzielnica to wszyscy a nie jednostki myślące tylko o swoich interesach. Siłownia na powietrzu itd. to słaby pomysł i dodatek do tzw. "luksusu", którego jeszcze na Gorkach brakuje. A może lepiej ograniczyć ruch ciężkich samochodow(tirów) po lokalnych drogach osiedlowych, bo już są zniszczone, może zadbać o wyjazd z osiedla w stronę miasta, żeby zniknęły korki. Po co na Gorkach ścieżka rowerowa, kiedy rowerzysci (nie wszyscy oczywiscie)śmigają pomiędzy samochodami ul. Łęczycką - inwestycja potrzebna, ale widać nie dla wszystkich, podobnie jak proponowana siłownia na powietrzu.....- dla kogo .... ???????

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama